Firma Samsung zapowiedziała, że podczas targów CES 2022 poznamy 13 innowacyjnych projektów z programu C-Lab. Samsung zaprezentuje publicznie cztery ekscytujące projekty z wewnętrznego C-Lab Inside oraz dziewięć inicjatyw w ramach C-Lab Outside, który wspiera rozwój start-upów spoza organizacji.

C-Lab Inside: debiut czterech projektów pracowników Samsung

Od 2016 roku Samsung prezentuje swoje projekty C-Lab Inside w Eureka Park, głównej przestrzeni wystawienniczej startupów z całego świata na targach CES. Podczas wystawy oceniane będą atrakcyjność rynkowa i reakcja klientów – pozwoli to na dalszy rozwój startupów. Startupy, które udowodnią swój potencjał rynkowy, albo będą rozwijane w ramach struktur firmy, albo staną się projektami wspieranymi przez firmę Samsung.

Poniżej przedstawiamy cztery projekty C-Lab Inside, które zostaną zaprezentowane na targach:

 • Piloto – rozwiązanie AI, które pomaga dzieciom wyrobić właściwe nawyki podczas używania smartfonów
 • PROBA – oparta na sztucznej inteligencji usługa egzaminacyjna online dla administratorów, osób zdających i przełożonych
 • innovision – urządzenie mobilne do wczesnego wykrywania zeza u niemowląt
 • ZamStar – inteligentna gitara elektryczna, która ułatwia naukę gry na instrumencie dzięki podpowiedziom z wykorzystaniem diod LED

C-Lab Outside: dziewięć startupów gotowych na globalny rynek

Stworzony w październiku 2018 r. C-Lab Outside to program wspomagania rozwoju startupów, który został uruchomiony w Korei Południowej w celu ożywienia ekosystemu startupów. Startupom zarejestrowanym w programie C-Lab Outside zapewnia się przestrzeń biurową, wsparcie ekspertów – pracowników firmy Samsung, udział w światowych wydarzeniach IT oraz wsparcie finansowe i w zakresie relacji inwestorskich.

W targach CES 2022 weźmie również udział pięć startupów, które przez ostatni rok, w okresie inkubacji prowadzone były bezpośrednio przez firmę Samsung oraz cztery startupy z Daegu Center i Gyeong-buk Centre for Creative Economy & Innovation, które są częścią C-Lab Outside. Są to:

 • Petnow – oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie do biometrycznego rozpoznawania zwierząt domowych
 • Digisonic – rozwiązanie audio 3D dla urządzeń mobilnych zapewniające wciągające wrażenia
 • Verses – interaktywna aplikacja muzyczna
 • bitsensing – szereg rozwiązań technologii obrazowania radarowego do pojazdów autonomicznych i inteligentnych miast
 • SELECTSTAR – platforma do zbierania i oznaczania danych oparta na sztucznej inteligencji
 • RGT Inc. – wielofunkcyjny modułowy robot
 • MoreDream Inc. – system wprowadzania danych poprawiający dostępność i produktywność osób z upośledzeniem wzroku
 • Yellowknife – platforma służąca do dostosowywania wyświetlaczy pojazdów
 • MONIT – inteligentne rozwiązanie do pielęgnacji pacjentów starszych, wymagających używania pieluch

Ponadto dziewięć startupów, które zostały wyodrębnione z C-Lab Inside, planuje własne stoiska wystawowe na targach CES 2022. Wydzielone startupy, które zaprezentują się podczas targów, to EVAR, Prinker Korea Inc., lululab i Linkface.

Startupy C-Lab, którym na targach CES 2022 przyznano wyróżnienia i tytuł Best of Innovation

W listopadzie 2021 r. Consumer Technology Association (CTA) ogłosiło na CES 2022 przyznanie nagród Innovation Awards w 27 kategoriach, w tym nagrody Best of Innovation dla produktów uznanych za najbardziej innowacyjne. Projekty startupów C-Lab otrzymały jedną nagrodę Best of Innovation oraz 21 wyróżnień Innovation Awards Honoree za przyciągające uwagę technologie.

Warto w tym miejscu wspomnieć o startupie Petnow, w którym opracowano oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie do biometrycznego rozpoznawania zwierząt domowych, uhonorowane nagrodą CES 2022 Best of Innovation w kategorii Oprogramowanie i aplikacje mobilne. Aplikacja Petnow za pomocą aparatu automatycznie wykrywa, fotografuje i rejestruje odcisk nosa psa, co ułatwia odnalezienie zagubionych czworonogów.

Inne nagrodzone produkty i usługi C-Lab to: Digisonic, EVAR, lululab, Verses, bitsensing, Linkface, LUPLE, BLUEFEEL, Prinker Korea Inc, itp. Produkty nagrodzone CES 2022 Innovation Award zostaną zaprezentowane osobno na Venetian Expo w Las Vegas.

Dzięki wsparciu programu C-Lab, startupy te udowodniły swoje zaawansowanie technologiczne na arenie międzynarodowej, czego dowodem jest największa w dotychczasowej historii liczba nagród za innowacyjność na targach CES – powiedział Hark Kyu Park, President and Chief Financial Officer w Samsung Electronics. Mamy nadzieję, że te startupy, które z powodu pandemii miały trudności z wyprowadzeniem swojej działalności na szerokie wody, będą mogły bardziej aktywnie zdobywać rynek globalny.

Samsung do końca przyszłego roku planuje wspomóc rozwój 500 startupów

Uruchomiony w grudniu 2012 r. C-Lab Inside wspiera innowacyjne pomysły pracowników, jednocześnie krzewiąc kulturę korporacyjną, w której liczy się przede wszystkim kreatywność. Program wspiera rozwój pomysłów ze wszystkich obszarów biznesu. Od 2015 roku Samsung wspiera udane projekty C-Lab, które wykazują duży potencjał rynkowy i ułatwia ich uruchomienie jako startupów w ramach polityki wydzielania przedsiębiorstw z C-Lab. Wykorzystując sukces inicjatywy C-Lab Inside, C-Lab Outside od 2018 r. rozszerza wsparcie firmy Samsung dla nowych przedsięwzięć na startupy i innowacje spoza sieci Samsung.

Firma Samsung Electronics ogłosiła, że w ciągu najbliższych pięciu lat przyspieszy rozwój 300 koreańskich startupów za pośrednictwem C-Lab Outside i 200 projektów za pośrednictwem C-Lab Inside. Do tej pory firma przyczyniła się do rozwoju łącznie 406 startupów (244 z C-Lab Outside i 162 z C-Lab Inside) i w przyszłym roku planuje, aby ich liczba osiągnęła 500.

Między 5 a 8 stycznia na stoisku wystawienniczym C-Lab na parterze hali G w Venetian Expo (dawniej Sands Expo), Eureka Park, Samsung pokazał produkty i usługi opracowane w ramach programów C-Lab. Dla odwiedzających, którzy nie będą mogli osobiście odwiedzić targów, przygotowano materiały online o produktach, dostępne do 30 stycznia w na stronie C-Lab (https://www.claboutside.com/ces2022).

[Startupy wydzielone z C-Lab uczestniczące w targach CES 2022]

Kategoria Startup Opis Dyrektor 

/ lokalizacja stoiska

Cyfrowe technologie medyczne Linkface 

[wyróżnienie za innowacyjność]

Urządzenia ubieralne – osuszacz uszu, który zapobiega zapaleniu ucha zewnętrznego Kyungsoo Lim / 

Sands Hall G,

nr 63502

Technologia sportowa analogue plus Kask rekreacyjno-sportowy wyposażony w inteligentne funkcje komunikacyjne i inteligentne kierunkowskazy Marco Park / 

Sands Hall A-C,

nr 51533

Zrównoważony rozwój EVAR 

[podwójne wyróżnienie za innowacyjność]

Inteligentna ładowarka baterii do pojazdów elektrycznych z technologią dynamicznego równoważenia obciążenia Hun Lee / 

Sands Hall G,

nr 63502

Sztuczna inteligencja Toonsquare Usługa produkcyjna Webtoon wykorzystująca sztuczną inteligencję Hoyoung Lee / 

Sands Hall G,

nr 63421

Sprzęt mobilny i akcesoria Prinker Korea Inc. 

[wyróżnienie za innowacyjność]

Mobilne urządzenie cyfrowe, które ułatwia tworzenie i stosowanie wodoodpornych, ale zmywalnych przy użyciu mydła niestandardowych tatuaży tymczasowych Jongin Lee / 

Sands Hall A-C,

nr 52965

Zdrowie i dobrostan BLUEFEEL [wyróżnienie za innowacyjność] Monitor jakości powietrza, który mierzy w czasie rzeczywistym ilość drobnego pyłu, lotne związki organiczne ogółem, CO itp. Kangnam Kim / 

Sands Hall G,

nr 62849

Technologie audio CATCHFLOW Ultrakierunkowy głośnik, który dostarcza dźwięk do określonych obszarów Taeyoung Kim / 

Sands Hall G,

nr 63421

Cyfrowe technologie medyczne lululab 

[podwójne wyróżnienie za innowacyjność]

Rozwiązanie AI, które analizuje skórę twarzy i zapewnia spersonalizowane usługi Yongjoon Choi / 

North Hall,

nr 8242

Zdrowie i dobrostan LUPLE 

[wyróżnienie za innowacyjność]

Inteligentne rozwiązanie do higieny snu, w którym światło wykorzystuje się do kontroli rytmu biologicznego Youngduk Kim / 

Sands Hall G,

nr 63421

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *