Z dużymi odsłonami systemów operacyjnych zawsze wiąże się dwie grupy usprawnień. Te, o których wszyscy głośno mówią i te, które inne osoby odkrywają przy okazji.

Z obszaru tych drugich usprawnień jest nowość, którą MójMac odkrył w Catalyst. Przypominamy, że Catalyst ma pozwalać na tworzenie aplikacji, które zadziałają na iPadOS oraz macOS. Ma to znacznie zwiększyć ilość aplikacji, które będą działać na macowym systemie operacyjnym.

Zmiana która została odkryta jest związana z HomeKit, czyli blisko naszego serca. Dotychczas deweloperzy nie mogli przenosić swoich aplikacji związanych z HomeKit z iPadOS na macOS. Te biblioteki były zarezerwowane wyłącznie dla aplikacji Dom. To się jednak teraz zmienia.

Za pomocą kilku trików można wykorzystywać wcześniej wspomniane biblioteki. Dzięki temu na macOS mogą się pojawić inne HomeKit’owe apliakcje. Nie tylko Dom. Aplikacja Dom jest mimo wszystko dość ogólna i nie obsługuje wszystkich funkcji urządzeń. Dzięki temu zabiegowi możliwe będzie szersze wykorzystywanie aplikacji na macOS.

Ruch Apple bardzo dobry i mam nadzieję, że zaowocuje w dużej ilości nowych aplikacji.

Źródło: MójMac


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *