Wczoraj Xiaomi zaprezentowało najnowszą bramkę łączącą jej inteligentne urządzenia. Obsługuje ona wszystkie protokoły komunikacji inteligentnych sprzętów: ZigBee, Mesh i Wi-Fi. I można już ją kupić.

Dużą zaletą bramki jest wsparcie dla ZigBee. Jest to bardziej energooszczędny protokół niż Wi-Fi i pozwala na większe instalacje. Każde urządzenie ZigBee staje się swoistym mostem i jest w stanie zwiększyć zasięg dostępowy do centralki. W takiej formie możemy połączyć od 3 do 5 urządzeń.

Mijia Hub

Poza tym, nowa bramka będzie posiadać wsparcie dla HomeKit. Jest to moim zdaniem najwygodniejszy sposób korzystania z inteligentnego domu, jeśli jesteście użytkownikami iPhone’a. Wszystkie sprzęty spinają się w aplikacji Dom i możecie nimi sterować np. poprzez Siri.

Nowa centralka różni się też od poprzednich konstrukcji. Nie musimy jej wpinać do gniazdka, tylko kładziemy ją tam, gdzie nam najbardziej pasuje. Bramka ma przypięty kabel, a wtyczkę możemy schować np. za meblami. Niby normalne, ale zauważyłem, że czasami był to problem.

Mijia Hub
Mijia Hub
Mijia Hub

Poza bramką Xiaomi zaprezentowało też nowy czujnik światła, który jest kompatybilny z nową bramką. Będzie pozwalać na automatyzacje związane ze światłem, np. włączenie świateł po zachodzie słońca.

Mijia smart light

Źródło i zdjęcia: HomeKit News

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *