Podczas CES2020 FIBARO zapowiadało wzmocnienie współpracy w ramach grupy Nice, dążąc do pełnej integracji i uzupełniania się rozwiązań FIBARO oraz NICE. Po kilku miesiącach wspólnej pracy działów R&D, w końcu mogą dumnie ogłosić – już jest!

BiDi-ZWave to rozwiązanie, które otwiera drzwi Nice do Inteligentnego Domu FIBARO. Urządzenie pozwala wszystkim użytkownikom Nice dodać inteligencję do ich domów, a tym samym przejść na smart – czyli niezwykle bezpieczny i wygodny – poziom życia, którego nie mieli okazji wcześniej doświadczyć.

BiDi-ZWave jest specjalnym adapterem przeznaczonym do integracji plug & play pomiędzy jednostkami sterującymi Nice i Systemem Inteligentnego Domu FIBARO.

Specyfikacja techniczna:

  • Chip Z-Wave najnowszej generacji (ZW7) – poprawiona wydajność i bezpieczeństwo
  • Instalacja plug & play
  • Inteligentny algorytm automatycznie rozpoznający protokół Nice
  • Dodatkowe możliwości obejmujące nie tylko otwieranie i zamykanie bramy / drzwi garażowych, ale także raportowanie statusu i zbieranie informacji diagnostycznych
  • Brak potrzeby wymiany starego modułu radiowego i pozbycia się klasycznych pilotów Nice – mogą one bezproblemowo pracować równolegle z BiDi-ZWave

Kompatybilność wsteczna interfejsu BiDi-ZWave ze wszystkimi centralami FIBARO oraz możliwość instalacji w bardzo dużej liczbie sterowników bram i drzwi Nice, pozwalają na jego wykorzystanie w już zrealizowanych systemach!

Jest to wyraźny krok ku integracji FIBARO oraz NICE, który obu firmom przysporzy bardzo dużo dobrego!

Źródło i zdjęcia: Informacja Prasowa


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *