Kiedyś miałem okazję bardzo dużo podróżować służbowo. Wtedy bardzo często widziałem jak osoby niepełnosprawne oczekiwały na wózki inwalidzkie i obsługę, która miała im pomóc w przemieszczaniu się na terenie lotniska. British Airways chce zmienić tą sytuację i udostępnić pasażerom autonomiczne wózki inwalidzkie.

British Airways jest już na etapie testów nowych wózków. Przeprowadzane są one na terenie ich terminala na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Ich zamierzeniem jest umożliwienie samodzielnego przemieszczenia się po lotnisku dla osób niepełnosprawnych. Będą one mogły pojechać pod bramkę, do sklepu albo do restauracji. Bez niczyjej pomocy.

Wózki te są zaopatrzone w mapy lotniska oraz całą gamę czujników. Wszystko to, aby poruszały się po jego terenie bezproblemowo. Pasażer wybiera tylko miejsce, gdzie wózek ma pojechać, a całą resztę pracy wykonuje technologia. Po zakończeniu pracy, gdy pasażer już na boardingu będzie korzystać z pomocy obsługi, wózek wróci do stacji ładowania. Tam będzie czekać na kolejnego pasażera.

Ja jestem tym pomysłem zachwycony. Tak właśnie powinny być wykorzystywane pojazdy autonomiczne. Mamy realny problem i jego rozwiązanie. Wózki tego typu będą znacznie wygodniejsze dla pasażerów, którzy nie będą zależni od nikogo. Mam nadzieję, że ten pomysł podchwycą inne linie lotnicze i z czasem zobaczymy takich wózków znacznie więcej.

Brawo British Airways!

Źródło i zdjęcia: British Airways

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *