Zauważyłem, że Xiaomi pod własną marką zaczyna wypuszczać kopie produktów wypuszczanych m.in. przez Aqarę. Teraz, do grona tych produktów doszedł inteligentny karnisz do zasłon oraz firanek – Xiaomi Mi Smart Curtain.

Nowy produkt Xiaomi ma za zadanie sterować inteligentnymi karniszami oraz zasłonami. Będziemy mogli to robić z poziomu aplikacji mobilnej Mi Home. Mamy więc analogiczny produkt do Aqara B1 oraz jej wersji z kablem.

Mi Smart Curtain składa się z silnika do rolet oraz 3-metrowej szyny. Mam tylko nadzieję, że to przykładowy rozmiar i będzie można sobie dowolnie go powiększać. Silnik jest kablowy, czyli w jego okolicy musi się znajdować gniazdko do którego będzie można go podpiąć.

Inteligentny karnisz można obsługiwać z aplikacji, pilotem oraz z asystentem głosowym XiaoAi. Możemy go także w pełni zautomatyzować tak, aby otwierał się w konkretnych godzinach lub przy określonym natężeniu światła. Głośność silnika to 30 db, więc jest cicho. Pobór mocy to 20W, więc też nie dużo.

Jaka cena?

Cena karnisza wynosi będzie ok. 450 złotych. Moje główne pytanie brzmi tylko, czy to cena samego silnika, czy zestawu z szyną. A jeśli zestawu z szyną to czy można go wydłużyć? Wkrótce się dowiemy.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *