O tej funkcjonalności pierwszy raz usłyszeliśmy we wrześniu zeszłego roku. Później w lutym pojawiły się pierwsze sygnały co do wdrożenia. A teraz mamy ten moment, kiedy aktualizacja powoli spływa na wszystkie urządzenia. Komenda Hey Google będzie teraz posiadać trzy poziomy czułości.

Opcję czułości na komendę Hey Google zyska każde urządzenie nasłuchujące. Dzięki temu będziemy mogli określić, czy ma być to niski / normalny / wysoki poziom czułości. W zależności od tego jaki poziom ustawimy, tak urządzenie będzie się zachowywać.

Domyślam się, że w przypadku niskiego poziomu czułości trzeba będzie wyraźnie powiedzieć „Hey Google”, żeby głośnik się uruchomił. A w przypadku wysokiego poziomu czułości nawet jeśli zwrot padnie w naszej rozmowie to głośnik go wyłapie.

Na poniższych zrzutach ekranu możecie zobaczyć jak wygląda ta funkcja w aplikacji Home i jak ją ustawić dla każdego z urządzeń.

Rollout się dzieje

Aktualizacja powoli pojawia się na kolejnych urządzeniach, więc jeśli jej jeszcze nie macie to nie ma się czego obawiać. Google musi zaktualizować wszystkie głośniki, których jest naprawdę dużo, więc to zapewne trochę potrwa.

A czy Wy skorzystacie z tej funkcji? Widzicie potrzebę zmiany czułości głośnika?

Źródło i zdjęcia: Twitter

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *