Użytkownicy poszukujący inteligentnego dzwonka do drzwi, kompatybilnego z HomeKit, mają kolejną opcję do wyboru. Na targach CES 2021 w tym tygodniu firma Arlo po cichu zaktualizowała swój popularny przewodowy dzwonek wideo o obsługę integracji z HomeKit.

Firma Arlo zaktualizowała swoją stronę internetową pomocy technicznej o szczegółowe informacje o tym, czego potrzebujesz, aby używać przewodowego dzwonka wideo Arlo z HomeKit. Firma twierdzi, że będziesz potrzebować następującej wersji oprogramowania sprzętowego stacji bazowej lub nowszej:

  • VMB5000: 1.14.0.91378e45094
  • VMB4540: 1.15.0.2371f7780e1
  • VMB4500: 1.14.0.22777
  • VMB4000: 1.14.0.22776

Niestety, dzwonek wideo Arlo nie dodaje obsługi HomeKit Secure Video, która umożliwiłaby bezpośrednie zapisywanie nagranych klipów wideo bezpośrednio w iCloud. Zamiast tego aktualizacja zapewnia obsługę podstawowej integracji z HomeKit w celu oglądania nagrań na żywo w aplikacji Home oraz integracji z automatyzacjami i scenami.

Rynek dzwonków do drzwi HomeKit stale rośnie. W grudniu firma Logitech zaprezentowała swój przewodowy dzwonek do drzwi Circle View z integracją z HomeKit Secure Video. Netatmo wypuściło również na początku tego roku inteligentny wideodomofon zgodny z HomeKit. Warto zauważyć, że istnieje również bezprzewodowa wersja dzwonka wideo Arlo, ale nie obsługuje ona jeszcze integracji z HomeKit. Przewodowy dzwonek do drzwi wideo Arlo jest już dostępny w Amazon, ale będzie dostępny do lutego.

Źródło i zdjęcia: 9to5Mac


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty