Ależ oni wystrzelili! Dzisiaj mamy dla Was kolejne, nowe produkty od Aqary! Nowa bramka M1S oraz nowy zamek do drzwi z wbudowaną kamerą!

Dopiero co wczoraj pisaliśmy Wam o nowych produktach Aqary, w tym nowym panelu sterowania, a dzisiaj mamy dla Was dalsze nowości. Zacznijmy od gwoździa programu, czyli nowej bramki.

Nowa bramka – M1S

Nowa bramka Aqary wygląda tak samo jak poprzednik, ale w środku sporo się zmieniło. Zacznijmy od tego, że nowa bramka ma wsparcie dla ZigBee 3.0. Nowy standard komunikacji powinien usprawnić problem o którym pisałem, przy okazji jej porównania z Xiaomi Gateway 3, czyli problemem ze stabilnością.

Aqara M1S

Aqara znacząco też zwiększyła ilość urządzeń, które będzie można dodać do urządzenia. Teraz mamy aż 128 urządzeń, więc większość nawet rozbudowanych systemów powinna być obsłużona.

Zamek do drzwi z kamerą

Druga nowość to zamek do drzwi z wbudowaną kamerą. Aqara w dalszym ciągu rozwiją swoją linię produktów związaną ze smart zamkami. Tym razem mamy jednak dwa w jednym.

Zamek będzie można otworzyć na aż 6 sposobów:

  • przy pomocy klucza awaryjnego,
  • czytnika linii papilarnych wbudowanego w klamkę,
  • klawiatury numerycznej,
  • sygnału NFC,
  • aplikacji na smartfonie
  • oraz Siri.

Otwarcie poprzez Siri będzie wiązało się z odblokowaniem telefonu (zabezpieczenie Apple). Nie sądzę jednak, żeby był to duży problem.

Zamek posiada akumulator litowo – jonowy, który będziemy ładować za pomocą kabla USB-C. Jak tylko sprzęty pojawią się w sklepach to od razu będziemy je brać na testy i damy Wam znać jak się sprawują.

Źródło i zdjęcia: PokolenieSmart.pl

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *