Aqara wczoraj oficjalnie pokazała swój najnowszy zamek do drzwi oraz przełączniki do świateł. Sprzęty o których słyszeliśmy już od jakiegoś czasu finalnie ujrzały światło dzienne.

Premierę miał nowy zamek Aqara N200 oraz odświeżona wersja przełączników kołyskowych od Aqara. Przełączniki wygrały nawet nagrodę na corocznym konkursie IF Design Awards. Prawdopodobnie to z tego powodu Aqara zdecydowała się na premierę swoich produktów.

N200 to bezpośredni następca zamka do drzwi N100. Zarówno N100 jak i N200 mają wsparcie dla HomeKit. Główna różnica jest w wyglądzie, N200 jest bardziej kwadratowy od swojego poprzednika. Jeśli jednak przyjrzymy się specyfikacjom to już są bardzo podobne.

N200 niesie jednak ze sobą kilka zmian. Ma posiadać dwufakturowe uwierzytelnianie, aczkolwiek na ten moment nie wiemy jeszcze co to dokładnie oznacza. Dodatkowo wprowadzono do niego więcej zabezpieczeń, które mają wykrywać nieautoryzowane próby wejścia. Zamek dostanie też nowy czytnik palców.

Aqara Switch

Przełącznik kołyskowy od Aqara jest dostępny w opcji pojedynczej, podwójnej oraz potrójnej. Będą one miały wsparcie dla HomeKit dzięki Zigbee 3.0 i sparowaniu ich z bramką Aqara. Włącznik pojedynczy oraz podwójny będą dostępne zarówno w opcji kablowej jak i bezprzewodowej. Włącznik potrójny będzie dostępny wyłącznie w opcji kablowej.

Źródło i zdjęcia: HomeKit News

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Aqara pokazała oficjalnie swój nowy zamek oraz przełączniki do światła

  1. Oat pisze:

    Wiadomo kiedy wchodzą do sprzedaży ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *