I to jest news, którego się nie spodziewałem. Długo oczekiwana kamera od Aqara – G2H będzie miała wsparcie dla HomeKit Secure Video! Jeśli zastanawialiście się nad tym, czy ją kupić – to już nie musicie mieć takiego dylematu.

Kamera Aqara G2H była zapowiedziana w Lipcu 2019 roku. Wtedy, Aqara pokazała wiele nowych sprzętów, w tym długo oczekiwaną bramkę M2. Od tego czasu minęło już naprawdę dużo czasu, ale powoli zaczęły pojawiać się nowe informacje o oczekiwanych produktach. Przewidywania wskazywały pierwszy kwartał tego roku jako datę premiery, jednak wiemy już na pewno, że tak się nie stanie.

Dzisiaj jednak Aqara zaskoczyła wszystkich. Nowa bramka będzie posiadać nie tylko wsparcie dla HomeKit, o czym wiadomo było od dawna, ale również dla HomeKit Secure Video! O tym, czym jest HomeKit Secure Video pisaliśmy wielokrotnie, między innymi w tym miejscu. Dotychczas takie wsparcie mają m.in. kamery Netatmo oraz Logitech. Oto co na ten temat pisze sama Aqara:

„G2H ma zostać wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku (2020). Będzie obsługiwał Bezpieczne wideo HomeKit i nie będzie ograniczony przez aplikację Mi Home: obsługiwane będą także Aqara Home i Apple Home. ”

Kamera Aqara G2H to następca kamery Aqara G2 o której mogliście już czytać na łamach naszego portalu. Zatem poza tym, że jest kamerą możemy ją również traktować jako Hub dla innych urządzeń Zigbee. Kamera będzie posiadać miejsce na kartę SD i będzie mogła strumieniować ekran z rozdzielczością 1080p.

Jestem wielkim fanem tej marki, z którą bardzo blisko współpracujemy. W związku z tym niezmiernie się cieszę, że dołączyła do grona kamer HomeKit Secure Video!

Źródło i zdjęcia: HomeKit News

 

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *