Apple otwiera się oficjalnie na dokonywane przez swoich klientów samodzielne naprawy urządzeń. To dość istotna zmiana w dotychczasowej polityce firmy.

Gigant z Cupertino planuje umożliwić klientom zakup oficjalnych części zamiennych oraz narzędzi, które będą pomocne w dokonywaniu niezbędnych napraw oraz wymiany zużytych podzespołów. Producent udostępni również wszystkie niezbędne instrukcje i dokumentację.

Apple wprowadza Self Service Repair

apple self service repair

fot. Apple

Apple planuje w początkowej fazie wprowadzić nowe zasady dla smartfonów iPhone 12 i 13, a także komputerów Mac z chipsetami Apple M1. Zgodnie z nowymi zasadami, klienci będą mogli na własną rękę wymienić wyświetlacz, baterię oraz aparat przy użyciu oficjalnych części i narzędzi. Producent planuje oczywiście rozszerzenie tego programu w przyszłości.

To spora zmiana w dotychczasowej polityce firmy. Producent ociągał się z respektowaniem prawa do naprawy, jednak teraz wygląda na to, że sytuacja ulegnie korzystnej zmianie. Nowy program otrzymał nazwę Self Service Repair i zostanie w pierwszej kolejności wdrożony w Stanach Zjednoczonych początkiem przyszłego roku. Rozszerzenie na inne kraje i regiony nastąpi w późniejszym czasie.

W ofercie znajdzie się łącznie 200 części zamiennych

apple self service repair

fot. Apple

Firma jest zdania, że program skierowano do osób, które posiadają wiedzę i doświadczenie w naprawie urządzeń elektronicznych. Większość klientów powinna zwrócić jednak się o pomoc do profesjonalistów. Co ważne, dokonanie samodzielnej naprawy nie będzie się wiązało z utratą gwarancji. Oczywiście pod warunkiem, że nie uszkodzimy urządzenia.

Apple twierdzi, że planuje wprowadzić do oferty około dwieście części oraz narzędzi. Klienci przed ich zakupem będą mogli się zapoznać ze szczegółowymi instrukcjami. Na podstawie analizy ich stopnia skomplikowania podejmą decyzję, czy będą w stanie podjąć się naprawy na własną rękę.

Nie ogłoszono jeszcze dokładnych cen części zamiennych. Zużyte komponenty będzie można zwrócić i otrzymać dzięki temu dodatkową zniżkę.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *