Apple ogłosiło, że do 9 lutego zamknie swoje sklepy i siedziby w Chinach kontynentalnych z powodu wybuchu koronawirusa. Firma oświadczyła, że ​​podjęła to działanie „z dużą dozą ostrożności”.

Apple podało w oświadczeniu, że podjęli tą decyzję z uwagi na „rady wiodących ekspertów ds. Zdrowia”. Przed tą decyzją Apple ograniczyło już podróże pracowników do Chin i skracało godziny pracy. Sklepy internetowe pozostaną otwarte.
Wybuch koronawirusa może wpłynąć na przychody Apple’a i jego zakłady produkcyjne w Chinach. Wielu partnerów handlowych Apple również  zamknęło sklepy detaliczne w Chinach. Koronawirus może mieć dodatkowo wpływ na produkcję, gdyż większość iPhonów wytwarzana jest w Chinach.

Apple nie jest jedyną dużą firmą technologiczną podejmującą działania zapobiegawcze w Chinach z powodu kryzysu zdrowotnego. Tesla musiała tymczasowo zamknąć swoją nową fabrykę w Szanghaju. Google ogłosił, że tymczasowo zamyka swoje biura w Chinach, Hongkongu i na Tajwanie. Microsoft i Facebook powiedzieli swoim pracownikom, aby pracowali z domu. Kilka dni temu pisaliśmy też o firmie Xiaomi, która również zdecydowała się zamknąć swoje sklepy stacjonarne w całych Chinach.

Źródło: Gizmodo

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Apple zamyka wszystkie sklepy stacjonarne i siedziby w Chinach z powodu koronawirusa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *