Z jednej strony można powiedzieć, że to jest trochę nudne. Tak, Apple Watch kolejny raz ratuje życie. To już było. My jednak uwielbiamy takie historie. Jasno bowiem pokazują, że nawet urządzenia ubieralne mogą nam pomóc w najbardziej niespodziewanej sytuacji. Nowa historia z tym zegarkiem wydarzyła się w Kuala Lumpur.

Bohaterem tej opowieści będzie Farhat Haniff, 30-letni malezyjski architekt i restaurator z Kuala Lumpur. Farhat kupił Apple Watch 4, ale nie ze względu na jego właściwości zdrowotne, tylko z powodu bardziej ogólnego. Po prostu mu się podobał. Kiedy go kupował nawet nie wiedział o wszystkich funkcjach, które posiada zegarek.

W sierpniu zeszłego roku wszedł na pokład samolotu lecącego z Langkawi do Kuala Lumpur. Zegarek zaczął dawać znać, że znacznie podwyższyło mu się tętno. Farhat zignorował ostrzeżenie, podejrzewając, że jest to spowodowane stresem związanym z lataniem. Lot nie był spokojny, więc Haniff utwierdził się w swoim przekonaniu.

Po wylądowaniu zegarek nie dawał za wygraną. Informował o podwyższonym tętnie praktycznie bez przerwy. Podczas oglądania telewizji, czy wypoczynku w domu. Farhat próbował go nawet zresetować podejrzewając, że zegarek się popsuł, ale ten nie dawał za wygraną. W końcu zrezygnowany poszedł do lekarza, żeby się przebadać. Zrobił Elektrokardiogram (EKG) oraz badanie krwi. Dowiedział się, że ma rytm ektopowy, który powoduje nieregularny rytm spowodowany przedwczesnym biciem serca.

Gdyby nie Apple Watch Farhat nigdy nie domyśliłby się, że jest problem. A w pewnym momencie mogłoby być już za późno. Jest to kolejna historia z wielu, która pokazuje jak sprzęty, które nosimy mogą nam pomagać w życiu. Informowaliśmy Was już m.in. o ojcu, który spadł z roweru i Apple Watch wykrył upadek lub, gdy uratował dwóch kajakarzy. Takie historie napawają otuchą i pokazują, że urządzenia ubieralne znalazły swoją niszą. Moim zdaniem o wiele lepszą niż zwykły, ładny gadżet.

Źródło i zdjęcia: Gizmochina

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Apple Watch kolejny raz ratuje życie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *