Wczoraj Apple zaprezentowało naprawdę sporo nowości. Jedną z nich jest tzw. Family Setup. Tym samym Apple otwiera drzwi dla rodzin, które szukały smartwatchy dla swoich bliskich.

Bardzo wielu moich znajomych kupuje zegarki dla dzieci. Dzięki smartwatchom są w stanie monitorować, gdzie znajdują się ich pociechy, a jest mniejsza szansa, że dziecko zapomni zegarka niż telefonu. Dotychczas nie widziałem w takim ustawieniu drogiego Apple Watch, który dodatkowo wymagał iPhone’a. Wczoraj się to zmieniło.

Apple Watch Family Setup

Jest to ciekawa funkcja sparowania dodatkowych Apple Watch z jednym iPhone’em. Dzięki temu możemy ograniczyć ilość rzeczy, które można zrobić z danym zegarkiem. Przykładowo, może odbierać połączenia oraz dzwonić, ale tylko do wybranych osób. Jest też pełne monitorowanie parametrów życiowych oraz  GPS, żeby sprawdzić lokalizację.

Na filmie promującym tą funkcję Apple pokazało, jak dziewczynka przychodzi na kort tenisowy, a jej mama dostaje powiadomienie, że tam dotarła. Bez dwóch zdań jest to coś, na co czekało wielu rodziców, i podejrzewam, że teraz sporo dzieci wyposażone w taki zegarek. Szczególnie, że funkcja działa też z tańszym Apple Watch SE w opcji z paskiem Loop.

Apple Cash Family

Bardzo ciekawą funkcją jest Apple Cash Family, czyli możliwość doładowania zegarka pieniędzmi. Dzięki temu, gdy dziecko np. chce sobie kupić coś w sklepie, można mu przesłać 5 złotych, żeby samo zapłaciło zegarkiem za pomocą Apple Pay. Jedynym problemem jest brak funkcji Apple Cash w Polsce. Podejrzewam więc, że cała akcja nie będzie u nas dostępna.

Apple Cash Family można uaktywnić u maksymalnie pięciu osób oraz można się dzielić opcją jego konfiguracją z drugim iPhonem (drugim rodzicem). Muszę przyznać, że cały pomysł mi się podoba i może się naprawdę nieźle przyjąć.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *