Kolejna ciekawa informacja o Apple Watch Series 6. Jeśli wierzyć przeciekom w końcu pojawi się w nim opcja mierzenia poziomu tlenu we krwi. Kolejna funkcja związana ze zdrowotnością.

Takie wieści przynosi nam DigiTimes. Oto co nowego się dowiedzieliśmy:

Apple Watch‌ 6 będzie wyposażony w bioczujniki, które mogą monitorować warunki snu, wykrywać tlen we krwi i mierzyć tętno, bicie serca i migotanie przedsionków. Będzie także zawierać akcelerometr i żyroskop oparty na MEMS, dzięki czemu nowe urządzenie nadal będzie wiodło w precyzji pomiarów wśród urządzeń wearables.

Gdy poziom tlenu we krwi spadnie poniżej 95% wtedy użytkownik dostanie odpowiednią wiadomość. Może to bowiem oznaczać problemy z krążeniem oraz natury kardiologicznej. w 2015 roku iFixit odkrył, że już wtedy Apple mogło wprowadzić tą funkcję, jednak tego nie zrobiło. Prawdopodobnie planuje udoskonalić swoją funkcję.

Źródło: DigiTimes


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *