Firma Apple udostępniła właśnie do pobrania drugą betę swojego mobilnego systemu operacyjnego. Wersja iOS 15.2 beta 2 została wydana w celach testowych. Jakie nowości tym razem dodał producent?

Pierwszą z funkcji, na którą warto zwrócić uwagę, jest Opiekun konta. Taka zaufana osoba będzie miała dostęp do większości zgromadzonych danych po naszej śmierci. 

iOS 15.2 beta 2 wprowadza funkcję Opiekun konta

Co należy zrobić, aby przekazać bliskiej osobie cyfrowy spadek? Po wybraniu konkretnego opiekuna trzeba wskazać go w odpowiednim miejscu, a następnie przekazać mu specjalny klucz dostępu. Po naszej śmierci będzie on musiał przedstawić go wraz z kopią aktu zgonu. Dzięki temu uzyska dostęp do naszych wiadomości, zdjęć, notatek, plików, kontaktów, kalendarza, aplikacji oraz kopii zapasowych. Co ważne, pęk kluczy iCloud pozostanie niedostępny.

ios 15.2 beta 2

fot. MacRumors.com / Apple

Wyszukiwanie nieznanych AirTagów

Kolejną nowością jest usprawnienie aplikacji Find My. Gigant z Cupertino postanowił dodać funkcję wyszukującą urządzenia, które mogą nas śledzić. Chodzi tutaj między innymi o AirTagi, które ktoś mógł zdecydować się nam podrzucić. Po aktywacji tej funkcji, urządzenie będzie skanowało otoczenie i poinformuje użytkownika w momencie, gdy znajdzie sprzęt należący do kogoś innego. Jeśli przedmiot jest zarejestrowany na innym koncie Apple ID, na ekranie smartfona wyświetli się więcej danych na jego temat.

ios 15.2 beta 2

fot. MacRumors.com / Apple

Bezpieczeństwo komunikacji

Na uwagę zasługuje też funkcjonalność o nazwie Ukryj mój adres email. Z jej pomocą utworzymy unikalny i przede wszystkim losowy adres pocztowy. Dzięki niemu zadbamy o swoją prywatność w różnego rodzaju witrynach i aplikacjach, a wszystkie wysłane na niego wiadomości zostaną przekierowane automatycznie do osobistej skrzynki.

Druga beta systemu iOS 15.2 stawia też na bezpieczeństwo komunikacji. Za przykład niech posłuży opcja skanowania wiadomości przychodzących pod kątem treści nieodpowiednich dla dzieci. Należy w tym miejscu podkreślić, że nie jest to w dalszym ciągu rozwijana funkcja CSAM, która swego czasu wzbudziła wiele kontrowersji.

źródło: macrumors.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *