Całkiem prawdopodobne, że jeszcze w tym półroczu światło dzienne ujrzy nowa generacja urządzenia Apple TV. Coraz częściej mówi się o tym, że ma ona wspierać częstotliwość odświeżania obrazu wynoszącą 120 Hz.

Informacji dotyczących rzekomego wsparcia dla wysokiej częstotliwości odświeżania doszukano się w kodzie źródłowym wersji beta systemu tvOS 14.5. Pojawiło się w nim kilka odwołań do odświeżania wynoszącego 120 Hz. Co więcej, nadchodząca edycja sprzętu ma zostać także wyposażona między innymi w bardziej wydajny układ SoC. Aktualna generacja posiada port HDMI 2.0 i jest w stanie zaoferować zaledwie 60 Hz przy rozdzielczości wyświetlania 4K. Wiele wskazuje na to, że Apple wyposaży nową wersję w port HDMI 2.1. Przepustowość tego interfejsu wynosi 48 Gbit/s, a obsługiwana rozdzielczość to aż 10K. Ponadto, charakteryzuje się on dynamicznym HDR, ulepszonym kanałem zwrotnym audio eARC, a także zmienną częstotliwością odświeżania VRR.

120 Hz przydatne również w grach

apple arcade

Apple Arcade / fot. Apple

Osiągnięcie zamierzonych przez Apple celów będzie możliwe między innymi dzięki zastosowaniu znacznie bardziej wydajnego układu oraz większej pamięci operacyjnej. Zapewni to sprawne i płynne przetwarzanie obrazu najwyższej jakości. Nie należy jednak zapominać o tym, że korzystanie z dobrodziejstw 120 Hz zarezerwowane będzie tylko dla posiadaczy odbiorników obsługujących tę rozdzielczość. Znacznie wyższa wydajność z całą pewnością ucieszy między innymi miłośników gier i platformy gamingowej Apple Arcade.

Nowa wersja Apple TV jeszcze w tym półroczu?

Wiele wskazuje na to, że premiera odświeżonego Apple TV zbliża się wielkimi krokami. Na początku kwietnia pojawiły się informacje dotyczące zupełnie nowego pilota kompatybilnego z tym urządzeniem. Według nich, gigant z Cupertino pracuje obecnie nad projektem Siri Remote, gdyż taka właśnie nazwa pojawiła się w wersji beta systemu operacyjnego tvOS 14.5. Co jeszcze w kontekście Apple TV szykuje producent? O tym z pewnością dowiemy się w najbliższym czasie.

źródło: gizmochina.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *