Apple TV 4K zadebiutował już ponad trzy lata temu. Szmat czasu, więc czas na jakieś zmiany. Ostatnie przecieki informują o tym, że w tym roku możemy spodziewać się nowej przystawki do TV od Apple!

Apple TV 4K to bardzo popularna przystawka w Polsce. Sam ją posiadam i jestem z niej bardzo zadowolony. Jest najbardziej stabilnym centrum akcesoriów dla HomeKit oraz oczywiście oferuje na moim TV wszystkie zalety tvOS.

Apple TV w 2021

Zacznijmy od wyglądu, tutaj nie spodziewałbym się wielkiej rewolucji. Wygląd Apple TV dalej cieszy oko i nie sadzę, żeby Apple postanowił cokolwiek zmieniać. Były plotki o przystawce w formie Dongle'a ale w to też nie wierzę. Mi TV Stick ma swoje ograniczenia (recenzja lada moment) właśnie ze względu na wielkość. Mniejsze Apple TV to mniej ramu, pamięci itd. i ryzyko, że będzie się “ciąć”, a na to Apple sobie nie pozwoli.

Pojawiły się plotki również wokół tego jaki procesor będzie zasilać Apple TV. Mówi się o nowych procesorach Apple A14X, które znajdziemy w tegorocznych (2020) iPhone'ach. To znacząco poprawiłoby wydajność Apple TV pod kątem np. obsługi gier. Inne przecieki mówią o tym, że zobaczymy dwie wersje Apple TV – z procesorem A14X oraz słabszym A12.

Ciekawostką jest również wprowadzenie do przystawki kontrolera gamingowego. Nie chce mi się wierzyć, żeby był w zestawie z Apple TV, ale jako dedykowane akcesorium, które można dokupić już jak najbardziej. Mimo, że sam raczej bym się nie pokusił.

HomeKit?

Kolejną nowością ma być jeszcze większa integracja z urządzeniami HomeKit. Apple TV ma dostać czip U1 dzięki czemu będzie w stanie wykrywać inne urządzenia HomeKit w pobliżu. To byłby rozsądny i dobry ruch, dla mnie wystarczający, żeby wymieniać swoją przystawkę.

Podejrzewamy, że nowe Apple TV zadebiutuje w tym roku, w okolicach premiery iPhone'a 13. Cena pewnie trochę podskoczy do góry i będziemy musieli wydać na nową przystawkę około 1000 złotych za mniejszą wersją i 1200/1300 za droższą.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *