Firma Apple bez nadmiernego rozgłosu przedłużyła program serwisowania swoich słuchawek bezprzewodowych AirPods Pro. Posiadacze wadliwych egzemplarzy zyskali kolejny rok na nieodpłatne oddanie ich do serwisu.

Gigant z Cupertino jest świadomy tego, że niektóre egzemplarze słuchawek bezprzewodowych AirPods Pro mogą borykać się z różnymi problemami. Właśnie z tego powodu uruchomił specjalny program, w ramach którego klienci mogą zupełnie za darmo serwisować swoje urządzenia. 

Program serwisowania słuchawek Apple AirPods Pro

apple airpods pro

fot. Apple

Użytkownicy mieli do tej pory dwa lata na oddanie wadliwych sztuk do serwisu. Od października tego roku Apple umożliwia odesłanie słuchawek po trzech latach od ich pierwszej sprzedaży detalicznej. Co ważne, program serwisowania obejmuje tylko i wyłącznie model AirPods Pro.

Ten specjalny program uruchomiono w październiku 2020 roku, czyli dokładnie rok po oficjalnym debiucie modelu Apple AirPods Pro. Przedłużenie programu naprawczego do trzech lat oznacza, że modele zakupione w momencie premiery będą mogły zostać wymienione na nowe jeszcze przez 12 miesięcy. Warto zaznaczyć, że wymianie nie podlega etui ładujące.

Jak rozpoznać wadliwe słuchawki?

apple airpods pro

fot. Apple

Producent dość jasno wylicza potencjalne problemy na swojej oficjalnej stronie internetowej. Zaliczymy do nich trzaski oraz szumy nasilające się w głośnym otoczeniu, a także w trakcie rozmów telefonicznych oraz ćwiczeń. Wadliwe egzemplarze mają też kłopoty z aktywną redukcją szumów. Okazuje się, że w ich przypadku nie działa ona we właściwy sposób, neutralizując tony niskie. Jednocześnie występują problemy z nasileniem się dźwięków z otoczenia, na przykład hałasu ulicznego oraz samolotowego.

Serwisowanie słuchawek jest możliwe za pośrednictwem Autoryzowanego Serwisu Apple. Producent informuje, że przed weryfikacją słuchawek zostaną one poddane czynnościom weryfikacyjnym. Wymianie podlega słuchawka prawa, lewa lub obie naraz. Program dotyczy egzemplarzy zakupionych na całym świecie.

źródło: theverge.com

 

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *