Po cichu, bez dedykowanej konferencji. W taki sposób, w czasach koronawirusa, Apple zaprezentowało swoje najnowsze produkty. Jak to z Apple, mamy całkiem sporo nowości, ale tanio nie jest.

MacBook Air

Nowy MacBook Air to przede wszystkim nowa klawiatura. Nowy laptop od Apple posiada już klawiaturę Magic Keyboard, czyli tą samą, którą posiada nowy MacBook Pro 16. Klawiatura motylkowa, która zasłynęła akcjami serwisowymi jest już przeszłością. Poza tym laptop będzie w stanie obsłużyć jeden zewnętrzny monitor 6K lub dwa monitory 4K. Czyli będziemy mogli do niego dołożyć monitor od Apple – Pro Display XDR.

Jeśli chodzi o zmiany wewnątrz to znajdziemy w nim nowe procesory 10-generacji Intel Core. W wariantach do wyboru pojawia się teraz także czterordzeniowy i7 z taktowaniem 1,2 GHz i funkcją Turbo Boost, która zwiększy je do 3,8 GHz.

Cena najtańszego wariantu to 4999 zł, a najdroższego to aż 11 249 zł. Widać, że Apple mocno inwestuje w ten model, tym samym zwiększając jego cenę. Na ten moment jest to jednak najtańszy nowy laptop z systemem macOS.

iPad Pro

Największą nowością są nowe iPady Pro. To nimi Apple chwaliłoby się najbardziej. Nowe iPady Pro posiadają procesor Apple A12Z Bionic. W nowym procesorze znajdziemy osiem rdzeni GPU oraz przeprojektowany układ chłodzenia. Apple obiecuje, że dzięki temu będzie można edytować wideo 4K oraz projektować w 3D. Nowy iPad Pro ma działać nawet do 10 godzin.

Dużą nowością w nowych iPadach to nowe kamery. Jeśli kojarzą Wam się z nowymi iPhone’ami Pro to jest to bardzo dobre skojarzenie. Nowe aparaty to modułu szerokokątny o rozdzielczości 12 MP oraz ultraszerokokątny o rozdzielczości 10 MP. Nowością w iPadzie jest skaner wbudowany LiDAR. Ma on umożliwiać znacznie lepsze doznania w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Będzie on w stanie zmierzyć dystans od obiektów położonych w odległości 5 metrów.

W nowym iPadzie Pro znajdziemy też 5 mikrofonów o jakości studyjnej oraz obsługę e-sim. Do wyboru mamy dwa modele, model 11″ oraz 12,9″. Modele te są wyposażone w ekrany Liquid Retina oraz technologię ProMotion, która pozwala na odświeżanie na poziomie 120Hz.

Nowością w oprogramowaniu jest obsługa touchpada oraz  kursora. Do tabletu będziemy mogli dokupić dedykowaną klawiaturę z touchpadem. Kursor będzie się zmieniał w zależności od tego co będziemy robić. Raz będzie kółeczkiem, innym razem zaznaczeniem tekstu. Ma to być bardzo intuicyjne i wygodne.

Jak to bywa z cenami w Apple, tanio nie jest. Sama klawiatura do iPada Pro to wydatek rzędu 1500 zł. Model 11” zaczyna się od 3899, a 13” od 4899. W najbardziej rozbudowanej wersji wydamy 8199 zł. Czyli naprawdę dużo jak na tablet, aczkolwiek Apple stara się teraz promować iPad’a Pro jako nasz nowy Komputer.

Źródło i zdjęcia: Apple

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Apple pokazuje nowości: MacBook Air oraz iPad Pro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *