Jest jeden analityk, który naprawdę trafnie przewiduje poczynania Apple. Ming-Chi Kuo wysłał bowiem informację, że prawdopodobnie w pierwszej połowie tego roku Apple uraczy nas sprzętami o których słyszymy już od jakiegoś czasu.

Nikt nie jest nieomylny, czasem nawet przewidywania Kuo się nie sprawdzają. Tym razem czuję jednak, że to co piszę Kuo jest prawdą i już wkrótce Apple przytakuje nas z całą gamą produktów: AirTags, iPhone SE 2 (9), nowy iPad Pro, nowe Macbooki Pro i Air, bezprzewodowe słuchawki High-End oraz mała ładowarka bezprzewodowa. To wszystko powinno zostać pokazane jeszcze przed końcem czerwca. A co już o nich wiemy?

  • AirTags – małe lokalizatory, które pozwolą nam znaleźć zagubione rzeczy. Nie są jednak oparte na zawodnych w tej kwestii technologiach Bluetooth, czy Wifi tylko Ultra Wideband. Ma to znacząco zwiększyć ich funkcjonalność i zasięg. Sam miałem kilka takich lokalizatorów i niestety rzeczywistość w opisie, a w życiu to dwa różne światy.
  • iPhone SE 2 (9) – nowy, budżetowy iPhone o którym mówi się praktycznie od lat. Ma być następcą iPhone’a SE i wyglądem przypominać iPhone’a 8 z ekranem 4,7 cala. Prawdopodobna cena to 399$ za 64 Gb.
  • Bezprzewodowe słuchawki High-End – o tych słuchawkach też słyszymy już od kilku lat. Słuchawki powinny być nauszne, wykonane z najwyższej jakości materiałów i oferować najlepszy dźwięk. Kiedyś mówiło się, że miały być drogie i kosztować 1 500 zł. Patrząc na aktualną cenę AirPods Pro możemy spokojnie cenę przemnożyć przez dwa.
  • Mała ładowarka bezprzewodowa – coś nowego, o czym wcześniej się nie mówiło. Po tragicznej wpadce z ładowarką AirPower pokazaną razem z iPhone’m X Apple nie ryzykowało wchodzić w segment ładowarek bezprzewodowych. Coś się jednak zmieniło i prawdopodobnie pokażą nową, bezprzewodową ładowarkę. Nie oczekuję nic specjalnego, ale zobaczymy.
  • Nowy iPad Pro – Nowy iPad ma dostać potrójny aparat z tyłu obudowy, nawiązujący do iPhone’a Pro. Z dodatkowych rzeczy ma jeszcze dostać czujnik 3D TOF dla wsparcia AR.
  • Nowy MacBook Pro/Air – Nowa linia Macbook’ów prawdopodobnie dostanie klawiaturę nożycową znaną z Macbook’a Pro 16 cali. Więcej zmian tu raczej nie przewidujemy.

Kuo zwrócił również uwagę, że w Chinach jest problem z koronawirlsem i fabrykami. W efekcie mogą pojawić się albo obsuwy w dostarczeniu, albo Apple będzie mniej rygorystyczne w swoich testach jakościowych.

Źródło i zdjęcia: Gizmodo

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *