Jest jeden analityk, który naprawdę trafnie przewiduje poczynania Apple. Ming-Chi Kuo wysłał bowiem informację, że prawdopodobnie w pierwszej połowie tego roku Apple uraczy nas sprzętami o których słyszymy już od jakiegoś czasu.

Nikt nie jest nieomylny, czasem nawet przewidywania Kuo się nie sprawdzają. Tym razem czuję jednak, że to co piszę Kuo jest prawdą i już wkrótce Apple przytakuje nas z całą gamą produktów: AirTags, iPhone SE 2 (9), nowy iPad Pro, nowe Macbooki Pro i Air, bezprzewodowe słuchawki High-End oraz mała ładowarka bezprzewodowa. To wszystko powinno zostać pokazane jeszcze przed końcem czerwca. A co już o nich wiemy?

  • AirTags – małe lokalizatory, które pozwolą nam znaleźć zagubione rzeczy. Nie są jednak oparte na zawodnych w tej kwestii technologiach Bluetooth, czy Wifi tylko Ultra Wideband. Ma to znacząco zwiększyć ich funkcjonalność i zasięg. Sam miałem kilka takich lokalizatorów i niestety rzeczywistość w opisie, a w życiu to dwa różne światy.
  • iPhone SE 2 (9) – nowy, budżetowy iPhone o którym mówi się praktycznie od lat. Ma być następcą iPhone’a SE i wyglądem przypominać iPhone’a 8 z ekranem 4,7 cala. Prawdopodobna cena to 399$ za 64 Gb.
  • Bezprzewodowe słuchawki High-End – o tych słuchawkach też słyszymy już od kilku lat. Słuchawki powinny być nauszne, wykonane z najwyższej jakości materiałów i oferować najlepszy dźwięk. Kiedyś mówiło się, że miały być drogie i kosztować 1 500 zł. Patrząc na aktualną cenę AirPods Pro możemy spokojnie cenę przemnożyć przez dwa.
  • Mała ładowarka bezprzewodowa – coś nowego, o czym wcześniej się nie mówiło. Po tragicznej wpadce z ładowarką AirPower pokazaną razem z iPhone’m X Apple nie ryzykowało wchodzić w segment ładowarek bezprzewodowych. Coś się jednak zmieniło i prawdopodobnie pokażą nową, bezprzewodową ładowarkę. Nie oczekuję nic specjalnego, ale zobaczymy.
  • Nowy iPad Pro – Nowy iPad ma dostać potrójny aparat z tyłu obudowy, nawiązujący do iPhone’a Pro. Z dodatkowych rzeczy ma jeszcze dostać czujnik 3D TOF dla wsparcia AR.
  • Nowy MacBook Pro/Air – Nowa linia Macbook’ów prawdopodobnie dostanie klawiaturę nożycową znaną z Macbook’a Pro 16 cali. Więcej zmian tu raczej nie przewidujemy.

Kuo zwrócił również uwagę, że w Chinach jest problem z koronawirlsem i fabrykami. W efekcie mogą pojawić się albo obsuwy w dostarczeniu, albo Apple będzie mniej rygorystyczne w swoich testach jakościowych.

Źródło i zdjęcia: Gizmodo

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *