Każdy kto próbuje swoich sił z inteligentnym domem wie, że czasem może to być ciężkie doświadczenie. A gdyby tak Smart Dom był w stanie konfigurować się sam? Apple wychodzi właśnie z takim pomysłem w swoim najnowszym patencie.

Jeśli ktoś lubi smart home to konfiguracja jego domu sprawia mu dużą przyjemność. Jeśli jednak chcemy to jak najszybciej skończyć i mieć gotowe, wtedy może to być dla nas nie lada wyzwanie. W tym właśnie celu Apple przygotowało patent smart domu, który sam się konfiguruje.

Konfiguracja inteligentnego domu może stanowić wiele wyzwań. Na przykład zróżnicowanie marek i ich niezgodności między sobą, różne protokoły połączeń i komunikacji, typy okablowania i złączy, konfiguracje sprzętu / oprogramowania oraz ogólna konfiguracja systemu mogą zniechęcać przeciętnego konsumenta. Nawet entuzjaści znający się na technologii mogą napotkać nieintuicyjny i często frustrujący proces konfiguracji w pełni zintegrowanego inteligentnego domu. Co więcej, inteligentne sieci domowe często wymagają rekonfiguracji, czasem na dużą skalę, ponieważ stary sprzęt jest zastępowany nowym. Pomimo wielu zalet, jakie technologia inteligentnego domu przynosi społeczeństwu, istnieje zapotrzebowanie na inteligentne systemy domowe, które mogą pozwolić laikom na łatwiejsze dostosowywanie, skalowanie i rekonfigurację swoich domów w bardziej łatwy i przyjazny dla użytkownika sposób.

System jest w stanie sam zrobić mapę pomieszczeń w mieszkaniu lub domu. Później, gdy będziemy je chcieli podłączyć pojawi się opcja, że system sam nam podpowie, gdzie dane urządzenie powinno być podłączone. Jeśli podłączymy włączniki świateł w salonie to automatycznie sparuje je nam z oświetleniem w tym pokoju. Jedyne co będziemy musieli zrobić to potwierdzić to na telefonie.

Taki patent wymaga współpracy z wieloma producentami, ale mógłby znacznie rozszerzyć możliwości korzystania ze smart domów przez osoby, które nie chcą spędzać czasu przy konfiguracji. Intuicyjna konfiguracja, gdzie tylko klikasz, żeby wszystkie elementy jest wizją idealną. Tylko, czy kiedyś faktycznie do niej dojdzie? Pewnie się jeszcze przekonamy!

Źródło i zdjęcia: 9to5Mac

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *