Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że firma Apple już w przyszłym roku wprowadzi na rynek smartfony, które będą wyposażone w złącze USB-C. Wygląda na to, że dni standardu Lightning są policzone.

Kuo opublikował najnowsze rewelacje na swoim profilu w serwisie społecznościowym Twitter. Okazuje się, że już w 2023 roku możemy się spodziewać porzucenia przez Apple standardu Lightning na rzecz USB-C. Przyczyną takiej decyzji są najprawdopodobniej naciski ze strony Unii Europejskiej.

Apple porzuci złącze Lightning już w 2023 roku?

Port Lightning jest obecny w smartfonach Apple iPhone od roku 2012. Wtedy właśnie po raz pierwszy pojawił się w modelu iPhone 5. Zdecydowana większość producentów tego typu urządzeń przeszła już na USB-C. Coraz więcej wskazuje na to, że do tego grona już wkrótce dołączy również gigant z Cupertino. Ming-Chi Kuo zauważa, że wykorzystanie tego standardu poprawi szybkość przesyłania danych, a także pozytywnie wpłynie na prędkość ładowania smartfonów.

apple iphone lightning

fot. Getty Images

Na standaryzacji portów ładowania zależy nie tylko konsumentom. Zmiany w tej kwestii wzięły sobie za cel również władze Unii Europejskiej. Producent spod znaku nadgryzionego jabłka może więc ostatecznie zaoferować USB-C tylko w przypadku urządzeń sprzedawanych w Europie lub zaimplementować taką zmianę globalnie.

Europa naciska na giganta z Cupertino

Początkowo spekulowano, że Apple pozostanie przy złączu Lighting aż do momentu, gdy będzie całkowicie gotowe do wprowadzenia na rynek iPhone’a pozbawionego jakichkolwiek portów. Nacisk ze strony Unii Europejskiej może pokrzyżować plany przedsiębiorstwa kierowanego przez Tima Cooka. Włodarze firmy będą musieli zrewidować harmonogram prac rozwojowych i już teraz poszukiwać dostawców kluczowych komponentów.

Jeżeli ostatnie doniesienia są prawdziwe, to pierwszym smartfonem Apple z portem USB-C będzie właśnie iPhone 15. Jego premiery spodziewamy się w trzecim kwartale 2023 roku.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz