Okulary rozszerzonej rzeczywistości od Apple to produkt o którym słyszymy już od dwóch lat. Nadal jednak nie pojawiło się żadne, oficjalne info. Co jakiś czas jednak wypływają patenty, dzięki którym możemy zobaczyć jakich technologii możemy spodziewać się w kolejnym produkcie Apple. Nie inaczej jest tym razem.

Jedną z technologii w której okulary od Apple mają się rozwijać jest rozszerzona rzeczywistość (AR) i to właśnie w niej został złożony najnowszy patent. Apple złożyło w USPTO patent, który jest związany z reakcją optyczną powiązaną z oświetleniem w sąsiedztwie użytkownika.

Manipulowanie jasnością

Apple planuje dostosowywać to co będziemy widzieć na wyświetlaczach do warunków panujących wokół nas. Dokładniej rzecz ujmując, do warunków oświetlenia. Patent brzmi: “system wyświetlania ze zlokalizowanymi korektami optycznymi”. Oznacza to, że Apple będzie rozjaśniać lub ściemniać odpowiednie elementy w swoich wyświetlaczach, aby użytkownik wszystko widział idealnie wyraźnie.

Soczewki, które będą się znajdowały w okularach, będą w stanie się dynamicznie dostosować do warunków. Dzięki temu Apple będzie w stanie sterować jasnością poszczególnych elementów, a nie tylko całego ekranu.

Czy będzie rewolucja?

Apple lubi dopracowywać pomysły innych. Google Glass było produktem, który pojawił się na rynku już kilka lat temu. Nie odniósł jednak sukcesu. W tym wypadku myślę, że będzie inaczej i jak tylko Google Glass się pojawi to ustawią się po niego kolejki (miejmy nadzieję, że nie z powodu niedostarczania towaru jak w przypadku iPhone 12 Pro).


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *