Apple CarPlay to system od Apple, który coraz śmielej pojawia się w samochodach w Polsce. Nadal jednak boryka się z problemem, którego nie mają wbudowane nawigacje. Chodzi tu o fakt, że Car Play może działać wyłącznie na głównym ekranie.

W nowych samochodach możemy znaleźć aż trzy miejsca, gdzie pokazywane są dane. Główny ekran w centralnej części deski rozdzielczej, wirtualne zegary oraz Hud wyświetlający się za kierownicą. Wbudowane nawigacje samochodowe mogą pokazywać wskazówki na każdym z tych ekranów, ale niechętnie dzielą się miejscem z systemami trzecimi jakim jest CarPlay.

Apple jednak łatwo nie daje za wygraną i złożył wniosek, który może ułatwić wykorzystywanie CarPlay w samochodach. We wniosku patentowym możemy znaleźć informację o tym, że Apple będzie chciał wyświetlać informacje również na ekranie znajdującym się pomiędzy prędkościomierzem i obrotomierzem.

Jest to znacznie lepsze miejsce niż główny ekran, które o wiele mniej rozprasza kierowcę. iPhone, po podłączeniu, automatycznie dostawałby informację od komputera samochodowego jakie informacje może wyświetlić na ekranie przed kierowcą. Dostosowywałby informacje do rozmiarów oraz czcionek, które dany producent wykorzystuje.

Takie rozwiązanie będzie idealne, potrzebna jest tylko dobra wola producentów samochodów. Czy tak rzeczywiście się stanie powie nam przyszłość. Ale mam wielką nadzieję, że jednak się przełamią 😉

Źródło i zdjęcia: AppleInsider

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *