Najnowsze raporty wskazują na to, że firma Apple podjęła decyzję o samodzielnym rozwoju swojego projektu samochodu elektrycznego. Aktualnie trwa proces wyboru dostawców części.

Jak w przeszłości donosiła agencja informacyjna Reuters, gigant z Cupertino już od 2014 roku posiada swoją własną jednostkę badawczo-rozwojową, która skupia się przede wszystkim na tym ambitnym projekcie. W związku z wieloma wyzwaniami związanymi z produkcją elektrycznego pojazdu, włodarze amerykańskiej firmy technologicznej skontaktowały się między innymi z producentami takimi jak BMW, Hyundai, Nissan oraz Toyota. Celem rozmów było zawarcie umowy na produkcję samochodu spod znaku nadgryzionego jabłka.

apple car nissan

fot. Apple

Apple pracuje nad własnym pojazdem elektrycznym

Niektóre źródła podają, że około 2016 roku dział odpowiedzialny za rozwój elektrycznego pojazdu znacznie zwolnił wszelkie prace badawcze. W głównej mierze skupiono się wtedy na opracowywaniu oprogramowania odpowiedzialnego za jazdę autonomiczną.

Wygląda na to, że rozmowy z producentami samochodów spaliły na panewce w związku ze sporymi opóźnieniami i transformacją całej branży motoryzacyjnej w kierunki pojazdów elektrycznych. Dodatkowo, niektóre firmy były również sceptycznie nastawione do pomysłu stania się podwykonawcami produkcyjnymi firmy Apple. Ostatecznie stwierdzono, że dalsze opóźnianie działań nie ma najmniejszego sensu. Władze producenta z Cupertino postanowiły więc wziąć sprawy w swoje ręce i działać możliwie jak najbardziej niezależnie.

apple car

fot. Apple

Kto zostanie dostawcą części?

Firma nadal zatrudnia setki inżynierów, którzy pracują nad stworzeniem elektrycznego pojazdu. Decydenci stają obecnie przed wyborem dostawców części i komponentów oraz zajmują się wysyłaniem licznych zapytań ofertowych. Produkcja będzie zlecona po dopięciu wszystkiego na ostatni guzik i podpisaniu niezbędnych umów.

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez analityka Ming-Chi Kuo, autonomiczny samochód od Apple trafi na rynek między 2025 a 2027 rokiem. Z naszej perspektywy to dość odległa przyszłość. A jak wygląda to w oczach producenta?

źródło: macrumors.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *