Jedną z zalet systemów Smart Home jest to, że zawsze coś się dzieje. Pojawiają się nowe sprzęty, albo aktualizują istniejące. Tym razem mamy do czynienia z tym drugim. Aplikacja Eve zyskała bowiem znaczącą aktualizację w stosunku do obsługi kamer.

Aktualizacja o której mowa ma numer 4.5 i wprowadza szereg usprawnień. Główne zmiany to nowy wygląd podglądu kamer z HomeKit. Możemy teraz naraz oglądać podgląd z wszystkich kamer jednocześnie.

W sekcji “Moje Kamery” mamy podgląd Live dla wszystkich kamer, które mamy podpięte w aplikacji. Jeśli chcemy zobaczyć co pokazuje konkretna kamera po prostu ją klikamy i po chwili jest ona wyświetlana na pełnym ekranie. W aplikacji pojawiła się również opcja korzystania ze skrótów Siri.

Aby uzyskać dostęp do przeglądu kamer, nowy kafelek „Moje kamery” pojawi się automatycznie, jeśli masz więcej niż jedną kamerę w domu. Stamtąd możesz również włączyć wygodną integrację z Siri – po dodaniu do Siri, uzyskanie pełnego obrazu jest po prostu szybkim poleceniem głosowym „Pokaż moje kamery”. Stuknij widok na żywo z dowolnej kamery, aby przejść do trybu pełnoekranowego dla tej konkretnej kamery, lub dotknij i przytrzymaj, aby bezpośrednio ustawić scenę lub sterować innymi akcesoriami obsługującymi HomeKit w tym pomieszczeniu.

Do góry nogami?

Kolejna zmiana to opcja obsługi kamer Eve Cam, które stoją “do góry nogami”. Możemy teraz ustawić kamerę, przyklejając ją do sufitu, a następnie w aplikacji obrócić obraz tak, aby wyświetlał się prawidłowo.

Ustawienia Eve Cam oferują teraz nową opcję odwracania obrazu z kamery. Dzięki magnetycznej podstawie Eve Cam, którą można przymocować do wszelkiego rodzaju elementów w domu, otwiera to zupełnie nowy świat możliwości montażu Eve Cam w idealnym miejscu. Aby uzyskać dostęp do tego nowego ustawienia, Eve Cam wymaga co najmniej wersji oprogramowania układowego 1.0.3, która została również wydana jako bezpłatna aktualizacja i zawiera wiele innych ogólnych ulepszeń.

Nowa aktualizacja jest przeznaczona dla iPhonów oraz iPadów z iOS 13.1.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *