Ambi to firma z Hong Kongu, która w swoim portfolio posiada smart kontrolery do klimatyzatorów. Właśnie wypuściła nowy model, który nazywa się – Ambi Climate Mini.

Ambi w swoim portfolio posiada już “duże” kontrolery, czyli Ambi Climate oraz Ambi Climate 2. Wersja Mini, jak sugeruje sama nazwa, jest ich miniaturowym odpowiednikiem.

Ambi Climate Mini pozwala na sterowanie klimatyzatorami w smart sposób, czyli za pośrednictwem asystentów głosowych, automatyzacji, czy scen. Ambi wspiera takich asystentów jak Google, czy Alexa. Można też nimi sterować za pośrednictwem Home Assistant. Nie ma bezpośredniego wsparcia dla HomeKit jednak istnieje wiele sposobów jak je uzyskać, między innymi poprzez HomeBridge.

Różnice w stosunku do dużych kolegów

Ważną różnicą jest to, że Ambi Climate 2 jest przeznaczony do ustawienia na płaskiej powierzchni, podczas gdy Mini można można również zamontować na ścianie za pomocą dostarczonego wspornika.

Mini jest wyposażony w czujniki temperatury, wilgotności, światła widzialnego i światła podczerwonego, które sprawiają, że seria Ambi Climate wyróżnia się od normalnych sterowników AC, ponieważ pobierają połączone dane ze wszystkich tych czujników, aby precyzyjnie dostroić AC do naszych potrzeb.

Sprzęt uczy się naszych preferencji przez pewien okres czasu dzięki wstępnemu wprowadzeniu za pośrednictwem aplikacji firmy, w której informujesz firmę, czy jest ci za gorąco lub za zimno, aby zbudować profil Twoich preferencji, jednocześnie biorąc pod uwagę zmienne, które mogą zmieniać temperaturę, w tym światło słoneczne i wilgotność.

Wadą Mini jest płatność za ` Comfort AI Assistant ”. Podczas ,gdy poprzednia generacja zawierała tę funkcję za darmo, Ambi Labs będzie teraz pobierać 2,99 USD miesięcznie po początkowym 2-miesięcznym okresie próbnym. Bez tej funkcji możesz nadal kontrolować prawie wszystkie aspekty swojego AC, w tym zakres temperatur i prędkość wentylatora, a także tworzyć harmonogramy w oparciu o czas lub geolokalizację.

Źródło i zdjęcia: HomeKit News


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *