Praktycznie każdego dnia słyszymy o kolejnych firmach technologicznych, które dołączają do walki z koronawirusem. Amazon, Apple oraz Microsoft również podzieliły się informacjami w jaki sposób pomagają zwalczyć pandemię.

Amazon

Jeff Bezos w sobotę podzielił się na Swoim blogu jakie zmiany zaszły w Amazonie w związku z koronawirus. Gigant internetowy zmodyfikował swoje magazyny w taki sposób, że najwyższy priorytet ma dostarczanie produktów pierwszej potrzeby, medycznych oraz związanych z dziećmi. Planuje również zatrudnić kolejne 100 000 osób i podnieść godzinowe płace.

Bezos poinformował, że Amazon złożył zamówienia na miliony maseczek dla ochrony swoich pracowników, którzy nie mogą pracować z domu, ale bardzo niewiele z nich zostało zrealizowanych. Większość maseczek na świecie idzie w pierwszej kolejności dla pracowników służby zdrowia, co zrozumiałe. Amazon będzie starał się zdobyć maski jak tylko pojawią się na rynku.

Apple

Tim Cook użył Twitter’a, żeby podzielić się informacją co robi Apple. Amerykański gigant planuje doposażyć pracowników służby zdrowia w miliony maseczek, zarówno w Stanach jak i Europie. Apple dodatkowo przekazało 15 milionów dolarów na cele walki z Covid-19 oraz wspiera Swoich pracowników w przekazywaniu dotacji na cele związane z koronawirusem. Na każdego dolara przekazanego przez pracownika, Apple daje dodatkowe dwa.

Microsoft

Satya Nadella przekazał status działań na Linkedin. Microsoft stawia na pomoc w postaci oprogramowania. Satya zwrócił uwagę na wiele projektów, które mają pomóc w walce z wirusem, między innymi program z Uniwersytetu Johna Hopkinsa, który pozwala wyszukiwać osoby potencjalnie zarażone. Microsoft wypuścił również chatbota, który ma pomóc przy ocenie, czy dana osoba ma Koronawirusa.

Szef Microsoftu zwrócił też uwagę na wykorzystanie Minecrafta i Microsoft Teams w nauce zdalnej w szkołach. Pracuje także nad projektami Big Data, aby wspierać badania nad wirusem. Dołączył również do stowarzyszenia, które dzieli się wszelikimi informacjami dotyczącymi wirusa. Na ten moment znajduje się tam 29 000 artykułów.

Źródło i zdjęcia: TechCrunch

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *