Amazfit zaprezentował oficjalnie swoje nowe smartwatche. Modele GTR 3 Pro, GTR 3 oraz GTS 3 pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Zepp OS. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się na temat tych urządzeń?

Amazfit to marka należąca do Zepp Health, która w przeszłości znana była jako Huami. Wszystkie ujawnione właśnie inteligentne zegarki korzystają z funkcjonalności oferowanych przez Zepp OS. Gwarantuje on między innymi bezproblemową współpracę z iOS / Apple Health, a także z Google Fit. Synchronizacja danych może się odbywać też z udziałem serwisów takich jak Strava oraz Runkeeper.

amazfit gtr 3 pro

GTR 3 Pro / fot. Amazfit

GTR 3 Pro to nowy flagowiec marki Amazfit

Smartwatch Amazfit GTR 3 Pro jest nowym flagowym sprzętem tej marki. Cechuje się łącznością Wi-Fi, GPS oraz 2,3 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie wyposażono w 1,45-calowy ekran OLED o zagęszczeniu pikseli wynoszącym 331 ppi. Jest także odporne na zanurzenie w wodzie do głębokości 50 metrów. Nowy czujnik optyczny BioTracker 3.0 jest w stanie mierzyć tętno, poziom natlenienia krwi, stres, a także częstość oddechów.

GTR 3 Pro może się też pochwalić zintegrowanym mikrofonem i głośnikiem, które wykorzystamy do interakcji z asystentem głosowym Amazon Alexa w trybie online (obsługuje 15 krajów/regionów i 14 języków). Producent ujawnił, że nowe zegarki obsługują aż 150 dyscyplin sportowych, a 8 z nich jest rozpoznawanych automatycznie.

Najważniejsze cechy modelu Amazfit GTR 3

amazfit gtr 3

GTR 3 / fot. Amazfit

Model GTR 3 ma akumulator o pojemności 450 mAh, jednak zabrakło w nim modułu Wi-Fi, pamięci wbudowanej na muzykę użytkownika oraz głośnika. Zamontowano w nim nieco mniejszy, 1,39-calowy wyświetlacz. Producent zapewnia, że urządzenie jest w stanie pracować przez 21 dni na jednym naładowaniu baterii.

GTS 3 naśladuje zegarek Apple Watch

amazfit gts 3

GTS 3 / fot. Amazfit

Amazfit GTS 3 wyglądem przypomina inteligentny zegarek Apple Watch. Wbudowana bateria o pojemności 250 mAh wystarczy na około 12 dni użytkowania. Jego ekran ma przekątną 1,75 cala i charakteryzuje się jasnością maksymalną wynoszącą nawet 1000 nitów. Smartwatch monitoruje oczywiście sen, jakość oddechu oraz wyświetla wskazówki, które mogą okazać się pomocne w dbaniu o prawidłową higienę snu.

Model Amazfit GTR 3 Pro wyceniono na 229,99 dolarów, a GTR 3 oraz GTS 3 na 179,99 dolarów.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *