Huami to firma współtworząca z Xiaomi. Ich najpopularniejsze produkty to smartwatche i smartbandy Amazfit oraz Mi Band. Teraz jednak pracują nad produktem, który w dzisiejszych czasach bardzo się przydał – Amazfit Aeri!

Niedawno szukałem maseczki i miałem problem. Większość maseczek jest jednorazowa, przez co w ogromnym stopniu zanieczyszczamy ziemię plastikiem. Z drugiej strony mamy maseczki wielorazowe, gdzie ich skuteczność jest wątpliwa. Nie widziałem nigdzie prawdziwie nowoczesnej maseczki. Takiej jak ta, którą prototypuje Huami, czyli Amazfit Aeri.

Maseczka, która sama się czyści i odblokuje telefon

Zaczniemy od mniej istotnej, ale wygodnej opcji. Od kiedy noszę maseczkę to jest problem ze smartfonem. Mam Face ID, więc odblokowywanie twarzą nie wchodzi w grę, maska zakrywa większą część mojej twarzy. Maska Huami będzie posiadać przezroczysty przód, dzięki czemu będziemy mogli odblokować telefon.

Jednak jej najważniejszą funkcją jest opcja samoczyszczenia. Maseczka przypomina modele N95 jednak będzie miała wbudowany moduł emitujący światło ultrafioletowe. Dzięki temu będzie w stanie sama się zdezynfekować! Światło wyczyści całe wnętrze maseczki.

Amazfit Aeri

Czyszczenie będzie się odbywało poprzez podpięcie maseczki pod łącze typu USB-C. Maseczka nie będzie posiadać żadnej wbudowanej baterii. Filtr w maseczce będzie wystarczać na 1,5 miesiąca, czyli znacznie dłużej niż wszystko co jest na rynku.

Dodatkowo, jest ona zbudowana modułowo. Dzięki temu będziemy mogli do niej doczepić ochronę na oczy, a także specjalny wentylator, który podniesie jakość oddychania.

Amazfit Aeri

Maseczka jest w trakcie prototypowania. Powinna pojawić się na rynku od 6 miesięcy do 1 roku. Dość długo, pytanie, czy będziemy jej dalej potrzebować. Jeśli chodzi o cenę to znając Huami będzie przystępnie.

Amazfit Aeri

Źródło i zdjęcia: Huami

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *