Inteligentne głośniki przejawiają się w wielu różnych historiach z życia wziętych. Poza typowymi zadaniami z nimi związanymi co jakiś pojawia się historia, kiedy Alexa historycznie się śmieje, albo okazuje się, że ktoś nas podsłuchuje. Tym samym wiele osób podchodzi do nich nieufnie. Tym razem inteligentny głośnik ponownie staje w centrum uwagi, ale jako świadek morderstwa.

Jest lipiec tego roku, miejscowość Hallandale na Florydzie. Adam Reechard Crespo (l. 43) przy pomocy włóczni z 12-calowym ostrzem brutalnie morduje swoją dziewczynę Silvię Galva (l. 32). Prokurator ocenia to morderstwo jako drugiego stopnia i wypuszcza Crespo na wolność po zapłaceniu 65 tys. USD kaucji.

W trakcie przeszukiwania mieszkania policja zwróciła uwagę na inteligentne głośniki, które znajdowały się w mieszkaniu. Było to związane z zeznaniami przyjaciela pary, który słyszał kłótnię przed tragedią. Policja zwróciła się do Amazona o udostępnienie nagrań, które mogły zawierać kluczowe informacje związane z zabójstwem. Amazon przekazał te nagrania prokuratorowi do przeanalizowania.

Kontrowersyjne jest to, czy policja faktycznie znajdzie cokolwiek na nagraniach. W teorii Amazon nie przekazuje na chmurę żadnych informacji o ile nie zostanie do tego wywołany. Z drugiej strony działa on 24/7 nasłuchując, czy użytkownik nie planuje go właśnie użyć. To, czy policja cokolwiek znajdzie okaże się już wkrótce.

Bez względu na to, inteligentny głośnik będzie nie tylko wykorzystany w trakcie rozprawy sądowej, ale może się okazać, że przyczyni się do skazania osoby za morderstwo.

Źródło: PhoneArena

Zdjęcie od Claire Anderson na Unsplash

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *