W Mi-Home pojawiła się aktualizacja, która pozwala wam zmienić Roborock’a S5 w S6! Chodzi o oczywiście o jedną z ważniejszych nowości, czyli sprzątanie per pokój!

W sieci od jakiegoś czasu chodziły poradniki mówiące o tym, w jaki sposób można dodać tą funkcję do swojego odkurzacza. Teraz jest już ona dostępna oficjalnie i wystarczy zrobić update oprogramowania robota do wersji 3.5.7.002008. Dzięki temu nasze mieszkanie zostanie podzielone na pokoje, które my będziemy mogli ponazywać.

Jeśli nie pojawia Ci się jeszcze aktualizacja to możesz skorzystać z naszego poradnika jak w prosty sposób wgrać oprogramowanie poprzez  program. FloleVac. Opis znajdziesz na dole artykułu.

Roborock

Rozwiązanie jest dobrze znane z Roborock’a S6, czy Mijia 1S więc jeśli chcecie o nim więcej poczytać to odsyłam Was do tej recenzji (Mijia 1S)A jeśli zastanawiacie się, gdzie jest opcja mopowania, to nazywa się ona teraz „Gentle”. Żeby mieć ją widoczną w sekcji mapy musicie ją włączyć z poziomu ustawień. Nagraliśmy dla was krótki film, żeby ją pokazać.

Serdecznie zapraszam Was do aktualizowania odkurzaczy i cieszenia się nową funkcją!

Wgranie oprogramowania przez FloleVac

Jeśli nie macie jeszcze aktualizacji do najnowszej wersji, to możecie ją wgrać za pomocą specjalnego programu FloleVac. Służy on m.in. do wgrywania oprogramowania Beta.

Program bez trudu ściągniecie ze sklepu Google Play. Następnie logujecie się do niego swoim kontem Mi i wybieracie region z którego macie odkurzacz. Po zalogowaniu się klikacie ustawienia (trzy kreski w lewym górnym rogu) i wybieracie Firmware. Tam na pewno zobaczycie wersję 3.5.7.002008. Wystarczy ją kliknąć i rozpocząć pobieranie oraz instalację. Całość zajmie Wam pomiędzy 5 a 10 minut.

FloleVac
FloleVac
FloleVac
FloleVac
FloleVac
FloleVac
FloleVac

Teraz wystarczy już wrócić do aplikacji Mi Home i uruchomić Roborock’a. W efekcie powinniście zobaczyć ekran podobny do tego poniżej. Nasza rekomendacja to puszczenie go jeszcze raz, zanim zaczniecie dzielić mapę. W ten sposób robot nauczy się nowego układu.

FloleVac

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Powiązane posty

6 myśli na “Aktualizuj swojego Roborock S50 i zyskaj odkurzanie per pokój! [Aktualizacja]

 1. serfer pisze:

  Ja mam komunikat
  Aktualizacja nieudana
  Nie wszystkie wersje umożliwiają aktualizacje z flolevac

  1. SmartMe pisze:

   A jaką masz wersję? Może spróbujemy pomóc

 2. Sylwia N. pisze:

  A gdzie w tej aktualizacji jest wybór trybu sprzątania?

  1. SmartMe pisze:

   @disqus_gYrborsuoV:disqus to niebieskie koło w prawym dolnym rogu pozwala wybrać tryb sprzątania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *