Zapewne niewielu z Was używa aplikacji Aqara. Wygodniej jest albo używać Mi Home jeśli mamy dodatkowo urządzenia z Xiaomi lub Home Assistant, jeśli łączymy wielu producentów. Okazuje się jednak, że to właśnie w tej aplikacji mogą pojawić się pewne niespodzianki.

Nie wiemy, czy Aqara specjalnie pokazała nowe produkty, czy był to przypadek. Fakt jest jednak taki, że pokazało się pełno nowych sprzętów, często z nazwami kodowymi i zdjęciami z poprzednich modeli. To co je wszystkie łączy to zgodność z Apple HomeKit.

Żeby je znaleźć musicie mieć zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji (v 1.7.1), uruchomić ją w trybie HomeKit i zrobić to wszystko na urządzeniu zgodnym z iOS. Wtedy pojawią się Wam nowe produkty.

W pierwszej kolejności widzimy sporo nowych czujników, które pojawiły się obok istniejących. Do ich nazw dodano kod T1, który w jakiś sposób je wyróżnia jednak na pierwszy rzut oka nie widać, gdzie będzie różnica. Nowe produkty to:

  • T1 Temperature/Humidity Sensor
  • T1 Motion Sensor
  • T1 Door/Window Sensor
  • T1 Water Leak Sensor

Pojawia się również nowy czujnik światła, który mocno bazuje na tym wypuszczonym niedawno przez Mi. Nie jest to zbytnio dziwne, jako, że i tak oba produkty produkuje Lumi.

W Hub’ach mamy uwielbianego Aqara Hub wraz z jego nową wersją – Aqara Hub M1S. Tutaj też nie wiemy czym się będzie różnić nowy Hub od istniejącego. Na zdjęciu jest również Hub M2 na którego czekamy już stosunkowo długo oraz sterownik do klimatyzacji z nazwą kodową P3.

W ostatnich zrzutach ekranu widać nowe zamki od Aqara – Door Lock HL i Door Lock DQ1. Są one podobne do Door Lock N100, który niedawno pojawił się na rynku chińskim. Możemy zatem podejrzewać, że to europejskie odpowiedniki zamków Door Lock N100 oraz Door Lock N200.

Poza wymienionymi produktami mamy nowe silniki do rolet, termostaty, kolejne sterowniki do klimatyzacji. Jest tego naprawdę dużo i chociaż wiemy o nich bardzo niewiele to wkrótce może się okazać, że Aqara przypuści dużą ofensywę.

Źródło i zdjęcia: HomeKit News

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Powiązane posty

2 myśli na “Aktualizacja aplikacji Aqara zdradza całą gamę nowych produktów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *