Xiaomi każdego dnia odkrywa przed nami kolejne karty Mi Band 5. Premiera już jutro, ale niespodzianek już raczej żadnych nie będzie. Szczególnie po dzisiejszym newsie!

Cena opaski nie jest już dla nas żadną niespodzianką. W tym wpisie podaliśmy Wam już promocję na opaskę w przedsprzedaży, więc cena wiadoma. Teraz czas na główne usprawnienia Mi Band 5 w stosunku do Mi Band 4. A dokładnie 7 usprawnień!

Ekran

Zacznijmy od ekranu, który urósł o 20%! Poprzedni wyświetlacz miał 0,95 cala, nowy wyświetlacz będzie posiadał aż 1,2 cala! Różnica jest zatem w sumie ogromna. Wyobraźcie sobie, że urósł wam ekran telefonu o 20%…

Opaska dla kobiet

Kolejna funkcja to ukłon w stronę kobiet. Mi Band 5 posiadać będzie możliwość monitorowania cyklu menstruacyjnego. O tej opcji słyszeliśmy już kilka razy w formie plotek, ale teraz wiemy, że tak będzie na pewno.

Spust do aparatu w telefonie

Kolejna przydatna funkcja! Mi Band pozwoli nam teraz wywołać zdjęcie! Możemy zatem postawić gdzieś telefon i zrobić sobie zdjęcie klikając w opaskę! Jak dla mnie super rozwiązanie!

NFC i płatności zbliżeniowe

Czekali, czekali, aż się doczekali! Nowy Mi Band będzie obsługiwać płatności zbliżeniowe! 🙂 Nareszcie będzie można pójść do sklepu i na pytanie, czy płaci Pan kartą odpowiedzieć: „Nie, Nie, ja bandem ;)”.

Pamiętajcie jednak, że opaska jest w dwóch wersjach – China i Global. U nas zapewne będzie można płacić wyłącznie global!

Nowy sposób ładowania!

Koniec z wyciskaniem Mi Band’a, żeby go podładować!!! Nowa opaska będzie posiadała nowy, wygodny, magnetyczny sposób ładowania! 🙂 Jest to naprawdę duża zmiana i każdy kto już posiada Mi Banda dostrzeże jej dużą zaletę!

Nowy pulsometr

Nowa generacja pulsometru będzie pozwalała na mierzenie stresu! Xiaomi nazywa to dużą aktualizacją dla istniejącego pulsometru i muszę przyznać, że ta funkcja może być naprawdę przydatna. Gdy się mocno zestresujemy, a opaska powiem nam: „Hola, Hola! Trzy głębokie wdechy poproszę”.

Mierzenie SpO2

Mi Band 5 ma również mierzyć SpO2, czyli objętość tlenu w naszych płucach. Ciekawi mnie, czy można to jakkolwiek powiązać z objawami korona wirusa. Bez względu na to, moje podejście jest takie, że im więcej o sobie wiemy tym lepiej!

Źródło i zdjęcia: Gizmochina, mi.com

 

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

5 myśli na “7 głównych usprawnień Mi Band 5 ujawnionych!

  1. gumis pisze:

    Na innych stronach twierdzą, że to nfc u nas będzie można sobie wsadzić w pewne miejsce…

  2. Joseph pisze:

    To w końcu będzie można korzystać z płatności zbliżeniowych za jej pomocą? Jedni piszą tak, drudzy nie? Pogubić się można, aż się nie ma ochoty czytać tych newsów ani żadnych przyszłych związanych z tą opaską.

  3. Zuwalsky pisze:

    Zobaczymy te płatności jak to wyjdzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *