CES rządzi się swoimi prawami. To tam pojawia się innowacja. To tam pokazywane są największe wynalazki, jakie aktualnie powstają. I to tam są pokazywane rzeczy, które wprawiają w osłupienie. Czasem w szok, innym razem w niedowierzanie. Oto lista 5 najbardziej niezwykłych produktów z CES! Dzień 1 oczywiście.

Numer 1 – Super maska przeciwsmogowa

Wszyscy nie lubimy smogu. Zanieczyszczone powietrze jest niebezpieczne i powinniśmy coś z nim zrobić dlatego na SmartMe promujemy oczyszczacze powietrza, czy maseczki antysmogowe. Ale nawet my mamy problem z tą maską. Amerykańska firma AO stworzyła plastikową maskę o nazwie Atmos. Maska przechodzi przez usta i nos, a przy pomocy wentylatorów, filtrów powietrza i czujników ciśnienia oczyszcza powietrze, którym oddychamy i tworzy mocniejsze uszczelnienie wokół twarzy.

CES 2020

Atmos współpracuje też z aplikacją mobilną, dzięki czemu możemy być powiadamiani o zmianach jakości powietrza. Jedyny problem jest taki, że wyglądamy jakbyśmy dopiero co wrócili z planu Mad Max.

Wysyłka rozpocznie się w Lipcu, a jego cena wynosić będzie 350 USD.

Numer 2 – Inteligentny karabinek

Chodzi tutaj o karabinek do wspinaczki, tak, żeby nie było żadnych wątpliwości. Pomysł w sumie całkiem niezły. Nazywam je produktami jeden na milion. Oznacza to, że przyda się tylko jeden raz na milion, ale ten jeden raz może ocalić wam życie. LynQ to mały, odporny na warunki atmosferyczne karabinek, który pokieruje Was do 12 różnych osób w promieniu pięciu kilometrów – wszystko bez usługi komórkowej, aplikacji lub subskrypcji.

CES 2020

Ceny zaczynają się od 249 USD za dwa egzemplarze. Zapomnieli tylko dodać jak to działa, ale pewnie kiedyś się dowiemy.

Numer 3 – Mobilny stół warsztatowy

Firma Cake to producent motocykli elektrycznych ze Szwecji. Planuje on w marcu wprowadzić na rynek nowy model, Ösa. Nie byłoby w tym zapewne nic dziwnego, gdyby nie był to stół warsztatowy, na którym można jeździć… Do Ösa, za pomocą szybko zwalnianych zacisków, można dodawać lub usuwać akcesoria, takie jak torby cargo, kosze, siedzenie pasażera lub stojak na deskę surfingową. Kiedyś pomyślałbym, że przewożenie deski surfingowej na motorowerze to nie lada wyczyn, ale po tym co widziałem w Wietnamie to pryszcz… Ösa występuje w dwóch.

CES 2020

Ösa Lite to motorower, który ma zasięg 120 km i maksymalną prędkość prawie 50 km na godzinę. Ösa + osiąga prędkość 60 km/h i jest już prawdziwym motocyklem. Ma większą baterię i bardziej wytrzymały widelec z podwójną koroną, ale niższy zasięg bo zaledwie 100 km. Oba ważą około 70 kg i trafią do sprzedaży w marcu. Ceny to 6500 USD za Ösa Lite i 8500 USD za Ösa +.

Numer 4 – System monitoringu bez kamer

W ostatnim czasie pisaliśmy nie raz i nie dwa o wpadkach producentów z kamerami domowymi. Grudzień był dla nich niezwykle pechowy. Firma Vayyar jednak nie ma tego problemu bo ich system monitoringu pomija kamerę i wykorzystuje fale radiowe, aby czuwać nad domem.

CES 2020

Dane są przechowywane w chmurze, ale ponieważ Vayyar nie przechwytuje żadnych filmów ani zdjęć, ryzyko związane z możliwym naruszeniem danych jest niższe. Jeśli nie ma filmów to nam ich nie ukradną, prawda? Możliwe jest również samodzielne hostowanie danych zebranych w celu zwiększenia prywatności.

Numer 5 – nowa wersja smart toalety

Co to byłby za CES, gdyby ktoś nie przyjechał na niego z jakąś smart toaletą? Na szczęście Coway nas nie rozczarował i mamy o czym pisać. Firma Coway przybyła z nowym produktem, Bidetmega 400, kto®y jest ulepszoną wersją Bidetmega 200. Jest wyposażony w bardziej zaawansowane funkcje mycia, lampkę nocną i odłączany, bezprzewodowy pilot, a nie zintegrowany z siedziskiem. Teraz będziecie mogli np. zdalnie włączyć waszym gościom tryb mycia. Na pewno wam za to gorąco podziękują!

CES 2020

Pilot ma również sterowanie brajlem dla osób niedowidzących. Jego cena to 599 USD, ale czy tak wielka wygoda nie jest warta tak wielkiej ceny?

Źródło i zdjęcia: Wired

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty