Widząc ten tytuł wielu sceptyków Elona zaraz zarzuci, że bardzo lubi on obiecywać, a rzadko kiedy dotrzymywać obietnicy. I coś w tym jest, taka domena zbytnich optymistów. Nie zmienia to faktu, że zdaniem Elona za 4 lata rozpocznie się kolonizacja Marsa.

Elon deklaruje, że Starship, czyli statek, który docelowo ma polecieć na Marsa, wzniesie się na orbitę już w przyszłym roku. Trzy lata od tego momentu, czyli w 2024 rozpocznie się już pełnoprana kolonizacja czerwonej planety.

Starship – największe dziecko Muska

Starship to główny projekt SpaceX. Jest to konstrukcja, która mierzy aż 122 metrów wysokości, 9 metrów średnicy i składa się z silników Raptor. Zdaniem Muska to właśnie ta rakieta zawiezie nas na Marsa o czym informował w trakcie International Mars Society Convention.

Pierwszy, bezzałogowy, lot Starship miałby odbyć się w 2024 roku. To wtedy właśnie będzie okienko, gdy dwie planety będą najbliżej siebie. Takie okno pojawia się raz na dwa lata, więc czas musi być dobrze wyliczony.

Milion osób do 2050 roku

Kolonizacja Marsa to największy i najważniejszy projekt Elona Muska. Wszystkie inne projekty są tak naprawdę drogą dojścia. Marzeniem Elona jest zbudowanie na Marsie bazy, która pozwoli na przetrwanie oraz prowadzenie badań. Do 2050 roku w bazie miałoby się znaleźć milion osób.

Ambitnie? Oczywiście, ale marzenia trzeba mieć konkretne 😉


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *