Właśnie trwają targi 4 Design Days w Katowicach. Nie są promowane jako targi mocno związane z inteligentnym domem, ale i tak się na nie wybraliśmy z nadzieją, że znajdziemy tam producentów Smart rozwiązania. Nie zawiedliśmy się i poniżej przedstawiamy Wam naszą relację. Przypominamy też, że targi trwają do jutra, więc nadal możecie się na nich pojawić!

Targi 4 Design Days to gigantyczne przedsięwzięcie. Objęły zarówno cały spodek jak i centrum kongresowe, więc powierzchnia jest naprawdę duża. Promocja targów trwa już od miesięcy i są w nią włączone gwiazdy telewizji HGTV. Musieliśmy się więc na nich pojawić i sprawdzić, czy fani smart domu też coś tam dla siebie znajdą. Na szczęście znaleźliśmy kilku producentów! Poniżej ich wszystkich wymienimy, powiemy Wam co możecie u nich zobaczyć i jak ich znaleźć.

Control-by

Control-by to polski producent inteligentnych sprzętów z Poznania. Ich stoisko znajdziecie w Spodku, blisko głównej sceny. Control-By pokazuje tam wszystkie swoje produkty oraz aplikację na smartfona. Control-by to systemy do sterowania inteligentnym domem oparte na okablowaniu. Więcej informacji o firmie znajdziecie na ich stronie internetowej: Control-by.

4 Design Days

Zdjęcie własne, wykonane za zgodą osoby na niej przedstawionej.

Ampio

Zdecydowany hit tych targów. W łączniku pomiędzy Spodkiem, a Centrum Kongresowym postawili stand, który zachęcał do wypróbowania rozwiązań z inteligentnego domu. I dodatkowo mówił po śląsku! Poniżej znajdziecie film, na którym zagadujemy o kawę. Zgadniecie kto podłożył mu głos? 😉

Stoisko Ampio znajduje się w głównej hali Centrum Kongresowego. Jest to największe i najlepiej wyposażone stoisko z działu Smart Home na targach. Znajdziecie tam sterowanie oświetleniem, żaluzjami, czujniki temperatury, a nawet drzwi, które możemy otworzyć za pomocą kodu. Drzwi nie są produkowane przez producenta, ale dostarcza on do nich swoje oprogramowanie.

4 Design Days

Ampio to również polski producent inteligentnych rozwiązań opartych na okablowaniu. Na stoisku mogłem posłuchać dużo o możliwościach integracji z innymi systemami, w tym z Home Assistant. Ampio oprócz automatyki domowej zajmuje się również automatyką w hotelach o czym wkrótce wam opiszemy. Więcej informacji na temat firmy znajdziecie na tej stronie – Ampio.

APA Smart

APA Smart to firma z Gliwic, gdzie posiada Swój pokazowy budynek – APA Black House. Na stoisku, które znajduje się przy wejściu do centrum kongresowego, można było napić się kawy i posłuchać o rozwiązaniach, które produkują.

Źródło: APA Smart

Źródło: APA Smart

Stoisko otwiera również interaktywny budynek, z helikopterem na dachu, który zachęca dzieci do zainteresowania się automatyką. APA ma duże stoisko, które robi bardzo dobre wrażenie. Większość rozwiązań jest pokazywana na ekranach. Na SmartMe już wkrótce przeczytacie artykuł dedykowany Black House. Jeśli jesteście zainteresowani produktami APA to tutaj znajduje się do nich link.

Nexwell

Firmę Nexwell znajdziecie w korytarzu obok sali głównej. Nexwell to, podobnie jak poprzednicy, polski producent sprzętów Smart Home. Ich stoisko wyróżnia się bogatą ofertą paneli do sterowania naszym domem. Zwróciłem szczególną uwagę na to, że te panele można personalizować – np. zdjęciem albo wzorem.

4 Design Days

Jeśli chcecie więcej poczytać o ich produktach, to w tym miejscu możecie wejść na ich stronę.

Somfy

Somfy znajduje się w głównej hali centrum kongresowego. Ich stoisko jest oryginalne i bardzo przyjemne. Zbudowali bowiem mini mieszkanie, gdzie możemy poznać ich produkty, a także spróbować jak działają. My się chwilę pobawiliśmy ich sterownikami do rolet.

Somfy to znany i duży producent, który posiada bogatą ofertę produktów. Znajdziemy tam m.in. urządzenia do sterowania oświetleniem, bramami, a nawet alarmy. Wszystkie informacje o nich znajdziecie tutaj.

4 Design Days

Fakro

Ostatnią firmą, która znalazłem było Fakro. Pokazywali oni swoje okno oraz drzwi, którymi można sterować za pomocą smartfona. Dużą nowością dla mnie było również dowiedzenie się, że Fakro nie działa już tylko po Z-Wave.

W tym roku dodali do swoich produktów sterowanie Wi-Fi, przez co uniezależnili się od Fibaro. Zatem od tego momentu możemy ich używać zarówno z centralką Home Center jak i bez niej. A sterowanie oknami oraz drzwiami to coś co mnie mocno interesuje.

4 Design Days

Podsumowanie

Podsumowując, mimo, że te targi nie są poświęcone rozwiązaniom Smart Home i tak znaleźliśmy na nich kilka perełek. Więc, jeśli zastanawialiście się, czy iść to zdecydowanie Wam je polecam.

W szczególności, że to tylko ułamek tego co tam zobaczycie i wszystkich firm, które się tam wystawiają. Targi trwają jeszcze jutro od 10 do 18, a bilety wejściowe kosztują 20 zł.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *