Kiedy słyszę o dużych zmianach w mapach zaraz pojawia mi się przed oczami obraz map do Apple, które zawitały z iPhone’m 5. Tak wielkiej, kartograficznej, katastrofy w historii smartfonów wtedy jeszcze nie było. I na szczęście historia się w tym miejscu nie powtarza. Google naprawdę mocno rozwija swoje mapy i dodaje do nich kolejne, przydatne funkcje. Teraz w kolejce czekają na nas mapy 3D.

Mapy 3D nie są czymś nowym, mamy je w mapach od dłuższego czasu. Jednak ich wykorzystywanie jest raczej na znikomym poziomie. Nadal prościej jest spojrzeć na rzut 2D. Kiedy jedziemy samochodem, albo idziemy w konkretne miejsce nie chcemy wybitnie się zastanawiać nad mapą. Mamy na nią spojrzeć i wiedzieć, gdzie mamy iść.

Problem pojawia się jednak w zamkniętych pomieszczeniach, jak dworce, galerie, czy lotnisko. Tam mapy 2D nie są już takie świetne i to w te miejsce Google celuje z mapami 3D. Mają one odwzorowywać to co widzimy i pomóc nam sprawniej poruszać się w zamkniętych pomieszczeniach.

Google Maps

Tryb ten dopiero jest testowany, ale warto zauważyć, że musimy się udać w dane miejsce, żeby go uruchomić. Nie możemy sobie chodzić wirtualnie po galerii, siedząc w domu. Dodatkowo, tryb ten będzie zintegrowany z tzw. lokalnym przewodnikiem od Google.

Na dzień dzisiejszy Google zaczął testować rozwiązanie w wielkich metropoliach, czyli w Nowym Jorku, Tokio, czy Londynie. Jest to jednak tylko kwestią czasu jak pojawi się również u nas, np. w Katowicach, Warszawie, czy Trójmieście.

Na ten moment nowa funkcja jest dostępna tylko na urządzeniach z Android. Apple musi chwilę zaczekać.

Źródło: 9to5Google

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *